6 Mart 2019 01:10
-A +A
Bülent Doğdu

Bülent Doğdu

İstedikleriniz Gerçekleşiyor Mu?

 Hayattan birçok isteğiniz var ama ne kadarı gerçekleşiyor?
Çekim yasasının temeli şunu der; iste, olsun.
İnsanlar da bana diyor ki; istiyorum ama olmuyor. Çekim yasası sanırım bende işlemiyor diyorlar. Benim sorum da şu oluyor? İstediğinin gerçekleşeceğine ne kadar inanıyorsun?
Hepimizin hayatımızı güzelleştirmeye yönelik hayallerimiz, isteklerimiz var. Bunları isterken maalesef ya olmazsa korkusu da aklımızdan geçiyor. Korku alçak frekanstır, daha çok bu zihinden ziyade kalpten geçer. Korkumuz ağır basacak ve istediğimiz olmayacaktır.
Çoğu insanın isteklerinin gerçekleşmeme sebebi de budur. İsteğinizle aynı frekansa girmeniz gerekiyor.
***
Peki isteklerimizi gerçekleştirmek için neler yapmamız gerekiyor?
Öncelikle isteğinizi tam netleştirin. Örneğin bir arabam olsun istiyorsunuz. Bu arabanın markası, modeli, rengi nedir, kaç paradır bunları net bir şekilde belirleyin. Kendinizi o arabanın içinde hayal edin, hayalinizde arabanızı kullanın.
Sadece istiyorum demek yeterli değildir, aynı frekansa girdiğinizde bu isteğinizi gerçekleştirmek için güzel bir yol alacaksınız.
***
Benim de yıllarca gerçekleşmeyen isteklerim, hayallerim oldu. Yeri geldi, istiyorum ama olmuyor cümlesini çok kullandım. Sonra fark ettim ki, o isteğimin olması için harekete geçmiyorum, emek harcamıyorum. Sadece sözde istiyorum. Az önce verdiğim araba örneğini sadece oturduğunuz yerden isterseniz, bunu alacak paranız yoksa gerçekleşme ihtimali de düşüktür. Bir geliriniz var ve onunla bu arabayı almanız mümkün değilse, hayatınızda bir B planı oluşturmanız gerekiyor. B planı hayatınızı kolaylaştıracaktır.
***
Hayatımda isteklerimin gerçekleşmesi yönünde B planları oluşturdum, başarılı oldum. Danışanlarıma, arkadaşlarıma hatta tanımadığım ama benden bu konularda fikir almak için arayan, mesaj atanlara da bu noktada yol gösterip, isteklerinin gerçekleşmesinin kolay yollarını gösterdiğimde aslında isteklerin gerçekleşmesinin çokta zor olmadığını, mümkün olduğunu gördüler.
***
Peki siz isteklerinizi gerçekleştirebiliyor musunuz?
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Sayfalar
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...

Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti