9 Temmuz 2019 01:12
-A +A
Bülent Doğdu

Bülent Doğdu

Affedememek

Kuantum ve enerjiler ile ilgili yaptığım çalışmalarda danışanlarımda karşılaştığım en büyük problemlerden biri “affedememek” oluyor. Affetmeyle ilgili sorular sıklıkla geliyor. Bu yazımda çok önemli olan şu iki soruya kısaca cevap vereyim.
Bize karşı yapılan haksızlıkları affedersek ve affetmezsek ne olur?
Kendimizi neden affetmek zorundayız?
Hayatta haksızlığa uğramış, aldatılmış, dolandırılmış olabilirsiniz. Hemen hemen her insan bu duyguları tatmıştır. Bu duygunun sonunda o kişiden nefret ediyoruz, kızıyor ve öfkeleniyoruz. Bunları yaşayınca da ruh halimiz negatif enerjilerle doluyor.
Birine kızdığınızda, öfkelendiğinizde, nefret ettiğinizde bilinçsizce evrene olumsuz duygularınızı gönderiyorsunuz. Ayrıca affedemediğiniz kişi ile aranızdaki negatif bağı devam ettiriyorsunuz.
Bunlarla birlikte bilinçaltınıza olumsuz tohumlar ekiyorsunuz. Sonra bu olumsuz duygu tohumlar yeşeriyor ve başka olumsuzlukları hayatınıza çekiyorsunuz.
Sonrada ben bu olumsuzlukları yaşayacak ne yaptım diye düşünüyorsunuz.
Birisine olan kızgınlığınızın yada nefretinizin devam etmesi başta size zarar verir.
Basitçe bir örnek vereyim.Kızdığınız kişi size tokat attı.Siz de bu bana nasıl tokat atar, ben haklıydım, haksız olan oydu diye zihninizde kendi kendinize öfkelenir, olumsuz konuşursunuz. Aslında siz ona olan nefretinizle her gün defalarca kere kendinize tokat atıyorsunuz. Buna gerçekten değer mi?
O kişiye, size zarar verdiği için kızıyorsunuz, peki bu durumda siz kendinize ne yapıyorsunuz?
Size yapılan yanlışları belki geçmişte siz de birine yaptınız ve farkında bile değilsiniz.
Eğer hayatınızda daha fazla huzur, refah olmasını istiyorsanız affederek öfkelerin ağırlığından kurtulmak zorundasınız.
Seminerlerimde ve danışanlarımdan şu soruyu çok duyuyorum. Belki şimdi sizin de aklınızdan geçmiş olabilir.
Eee ne yani ben şimdi onu affederek yaptığı yanına kar mı kalacak? diye soruyorlar.
Ben de ilk şunu soruyorum. Düşünerek, kendi kendinize kızarak nasıl bir yol alıyorsunuz, bu durumdan nasıl kazanç elde ediyorsunuz?
İlahi adalet her zaman yerini bulur, kimsenin yaptığı kimseye kalmaz ama siz bunu düşünerek çözüme gidemezsiniz. Bunun için bırakmanız gerekiyor, kendinizi o olaydan özgürleştirmeniz, affetmeniz gerekiyor.
Her şerde bir hayr vardır sözünü de duymuşsunuzdur. Belki de yaşadığınız o olumsuz durum olmasaydı, daha kötü bir durum yaşayacaktınız, bilemezsiniz. Böyle bir durum varsa o kişi size iyilik yapmışta olabilir, daha büyük bir acı yaşamamanız için.
Bunlardan dolayı ilahi adaletin, hak yasasının her zaman işleyeceğine emin olun ve kendinizi o olay ve kişiden özgürleştirin, affedin.
Affedelim çünkü onlar affetmeyi hak ettiği için değil, biz özgürleşmeyi hak ettiğimiz için...
Sevgiler

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Sayfalar
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...

Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti