YUNUS EMRE İÇİN SEVGİ TRENİ KALKACAK

Gündem 5 Mayıs 2022 14:09
Videoyu Aç YUNUS EMRE İÇİN SEVGİ TRENİ KALKACAK
A
a

Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum, tüm Eskişehir halkını 6 Mayıs’ta Yunus Emre Külliyesi’nde gerçekleştirilecek anma etkinliklerine davet etti.

YUNUS EMRE ANILACAK
Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum, Yunus Emre Anma Etkinlikleri hakkında açıklamalarda bulundu. Öncelikle Yunus Emre Külliyesi ve Türbesi ile ilgili bilgi veren Çorum, “Yunus Emre’nin Türkiye’de birkaç yerde mekanı var ama tarihsel ve bilimsel olarak burada olduğu kabul ediliyor. Daha önce tren istasyonuna çok yakın bir mesafedeydi. İki sefer yer değiştirdi ve bugünkü yerinde bulunmakta. Burası her gün akşam saat 19.00’a kadar açık” dedi.

YUNUS EMRE ANMA ETKİNLİKLERİ 
Yunus Emre anma etkinlikleri 6 -10 Mayıs'ta başta Yunus Emre Mahallemiz olmak Üzere Eskişehir ve İstanbul illerinde yapılacağını belirten Başkan Çorum, “6 Mayıs 2022 Cuma günü saat 11.00’de Yunus Emre Mahallesinde bulunan Yunus Emre Külliyesinde başlayacak, akşam 17.00’ye kadar devam edecek.  Törenler için 6 Mayıs 2022  Cuma günü Eskişehir Tren Garından  saat 08.30’te Sevgi Treni kalkacak, Tren Akşam 17.00’de Eskişehir iline geri dönüş yapacak.  Aynı zamanda Eskişehir Odunpazarı Mihalıççıklılar Derneği Miyad (Odunpazarı) Kalkış 08.30 Dönüş 17.00 Otobüsler kalkacaktır Bütün Eskişehir halkını 6 Mayıs’ta Yunus Emre’ye bekliyoruz” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat