ÜRETİCİ KADINLARA DESTEK

Gündem 16 Temmuz 2021 17:28
Videoyu Aç ÜRETİCİ KADINLARA DESTEK
A
a

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Habitat Derneği iş birliğinde yürütülen Kız Kardeşim Projesi kapsamında İlimize görevlendirilen mentor ile ilk toplantı gerçekleştirildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş’ün katılımıyla İl Müdürlüğümüz Kütahya Yolu Hizmet Binasında gerçekleştirilen toplantıda Tepebaşı, Mihalgazi, Sarıcakaya, Sivrihisar, Kaymaz, Eskişehir Merkez Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortakları ve Eskişehir Kadın Çiftçiler Derneği üyeleri olmak üzere toplam 14 kadın girişimciyle ticari faaliyetlerinde nasıl güçlenebilecekleri, satış-pazarlama alanlarında rekabet yeteneklerini nasıl artırabilecekleri konularında bilgi alışverişinde bulunuldu.
Toplantıda kooperatif ve dernek üyeleri ürettikleri ürünleri tanıtarak üretim ve pazarlama aşamalarında yaşadıkları sorunları dile getirdiler. Proje dâhilinde İlimize mentor olarak atanan Migros İç Anadolu Satın Alma Müdürü Serdar Giresunlu kadın üreticilerimizle tek tek tanışarak ürünlerini inceledi. Aldığı bilgilendirme sonrasında kadın üreticilerimizin gayet güzel yol almış olduklarını belirterek Eskişehir’de kız kardeşim projesi çalışmaları ile ilgili ilerlemenin daha kolay gerçekleşebileceğini ifade etti.
İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş de kadın üreticilerimize Bakanlığın vermiş olduğu desteklerle ilgili bilgi vererek Bakanlık olarak her zaman kadın üreticilerimizin yanında olduğunu vurguladı. Düzenli aralıklarla bundan sonraki süreçte de devam edecek toplantıların ilki kadın üreticilerimizin sorularının cevaplandırılmasıyla sona erdi. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Kurban Bayramı tebriği - İYİ Parti
Kurban Bayramı tebriği - Eskişehir Kent Konseyi