TEZGAHLARA BAKIP BAKIP DOYUYORUZ!

Gündem 27 Mayıs 2022 16:33
Videoyu Aç TEZGAHLARA BAKIP BAKIP DOYUYORUZ!
A
a

CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde kurulan halk pazarında alışverişe çıkan yurttaşlar ile pazarcı esnafını dinledi.

Çakırözer’e CHP Sivrihisar İlçe Başkanı Tahsin Turhan ve partililer de eşlik etti. Çakırözer ve beraberindeki heyet ilçedeki kahvehanelerde de vatandaşları dinledi. 

ÇİFTÇİ BİTTİ, ÇİFTÇİ YANDI!
Pazarda sebze fidesi satan Çaltı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı, çiftçi İbrahim Semerci ise yaşadıklarını şöyle aktardı:  “Ben daha önce bu pazara gelebilmek için 300 lira mazot yakıyordum, şimdi bin lira yakıyorum. Sebze fidelerini koyduğum kasayı geçen yıl 3 liraya alıyordum, şimdi 10 lira. Geçen yıl 100 liraya yevmiyeci çalıştırıyordum, şimdi 250 lira! Yemeği ile birlikte bir işçinin maliyeti en az 300 lirayı buluyor. Geçen yıl tanesini 30 kuruşa, 50 kuruşa sattığım domates fidesinin fiyatı şimdi 2,5 lira. Artık çiftçi bitti, çiftçi yandı. Bugün pazarı getirdiklerim Ocak ayının 20’sinde diktiğim ürünler. Ocak ayından beri uğraşıyorum çoluğun çocuğun rızkını çıkarabilmek için. Çıkaracağım çıkarabilirsem. Geçen yıl litresini 7 liraya aldığım mazot şimdi 21,5 lira. Böyle bir şey yok!”  
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ise, ziyaretlerinde yaptığı değerlendirmelerinde, “Bu pahalılığın, bu zamların tek sorumlusu ülkeyi yönetemeyen bu beceriksiz Saray iktidarıdır. Artık bu kötü yönetimden kurtulmak için, ülkenin faydası için vatandaşın önüne bir an önce seçim sandığı getirilmelidir” dedi. HM
 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir