Europen 09 2022 Desktop

TEPEBAŞI ZİRAATTE UZUN DÖNEMİ

Gündem 1 Şubat 2023 18:00
Videoyu Aç TEPEBAŞI ZİRAATTE UZUN DÖNEMİ
A
a

Tepebaşı Ziraat Odası’nın 3. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. İki listeli seçimlerde Tepebaşı Ziraat Odası’nın yeni Başkanı Kurtuluş Uzun oldu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Oyların 47’sini alan Kurtuluş Uzun Tepebaşı Ziraat Odasının başkanı oldu. Süleyman Buluşan ise 43 oy aldı.

ÇİFTÇİLERLE DAHA GÜZEL ÇALIŞACAĞIZ
Tepebaşı Ziraat Odası’nın 3. Olağan Genel Kurulu Yunus Emre Esnaf, Kredi ve Kefalet Kooperatifi düğün salonlunda gerçekleşti. Seçimlerde mevcut Başkan Süleyman Buluşan ve Kurtuluş Uzun yarıştı. Genel kurulda her iki isim de yapılan faaliyetlerden bahsetti. Başkan adayı Kurtuluş Uzun başkan olduğu takdirde çiftçilerle daha güzel çalışmak istediklerini kaydederek, “Seçimimiz Tepebaşı Ziraat Odamıza hayırlı olsun. İnşallah borsalarımızda sıkıntılarımız var. İnşallah bunları çözmek istiyoruz. Çiftçilerimizle daha güzel çalışmak istiyoruz. Gübre, mazot olsun bu sıkıntıları çözmek istiyoruz. Ayda bir delegelerimizle bir toplantı yapmak istiyoruz. Başkan seçilirsek hayırlısıyla bunları gerçekleştirmeye çalışacağız” dedi.

ÜRETİCİMİZE DESTEK OLMAYI SÜRDÜRECEĞİZ
Mevcut Başkan Süleyman Buluşan ise üreticinin yanında olmaya devam edeceklerinin altını çizdi. Buluşan, “Her ne kadar devletin büyük destekleri de olsa burada yeterlilik olmayan şu var. Üreticiyi verilen destek bir şekilde gidiyor. Bunlar bir takım firmalar ve bayiler tarafından parsellenmektedir. Bu inşallah bir şekilde çözülecek. Çünkü artık bir şekilde üretime devam etmemiz gerekiyor. Pandemiden dolayı gelen ekonomik dalgalanmayla çiftçimiz çok etkileniyor. İnşallah hayırlısıyla bunu bitiririz” ifadelerini kullandı.
Öte yandan Tepebaşı Ziraat Odası Genel Kurulunda Başkan seçilen  Kurtuluş Uzun’un yönetimi şu isimlerden oluştu: “Sinan Sivrikaya, Kazım Ekersoy, Doğan Kılınç, Cemal Akça, Ali Aksoy.” HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat