Şimşek-Ateş krizi sona erdi!

Spor 2 Temmuz 2021 15:24
Videoyu Aç Şimşek-Ateş krizi sona erdi!
A
a

Eskişehirspor Kulübü Divan Kurulu Üyesi Mehmet Şimşek’in, eski futbolcumuz Necati Ateş hakkında attığı tweet yüzünden Şimşek ve Ateş arasında yaşanan kriz sona erdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Mehmet Şimşek, Ateş’ten hakaret içermeyen yorumu için özür dilediğini belirterek imza alınmasının önünü açtı.

TWEET KRİZİ
Eskişehirspor Kulübünden kalan 700 bin Euro alacak davasını kazanan eski futbolcumuz ve şu anda Galatasaray’da yardımcı hocalık yapan Necati Ateş ve Eskişehirspor Kulübü Divan Kurulu Üyesi Mehmet Şimşek arasında yaşanan tweet krizi sona erdi.
 
ATEŞ SONHABER GAZETESİNE KONUŞMUŞTU
Eskişehir Sonhaber Gazetesinden Aytaç Ersoy’un önceki gün görüştüğü Necati Ateş, Ersoy’a yaptığı açıklamada, kendisini taraftarların önüne atanlara sitem ederek, “Temmuz 2019’da Mehmet Şimşek bir tweet atmıştı. Davayı Eskişehirspor’un kazandığını, kulübün 12 milyon TL’lik bir borçtan kurtulduğunu yazan haberi paylaşıp, ‘Nasıl gençler eğleniyor muyuz’ notunu eklemiş. İnsanları kandırıp, bize küfür ettiriyorlardı, şimdi yalvarıyorlar. Herkes haddini bilecek. Taraftara hoş görünmek için sıkıp sıkıp duruyorlardı” dedi.
 
YORUMLAR BENİ ÇOK ÜZDÜ
Kesinleşen 700 bin Euro’ya değinen Ateş, “Kulüp düzlüğe çıkana kadar ben para talep etmeyeceğim ama yapılanları da unutmayacağım. O gün atılan Tweet’in altına yapılan gereksiz, beni kötüleyici yorumlar beni üzdü. Şu an istesem haciz vs her şeyi yaparım. Ama koskoca bir çınara neden zarar vereyim? Adamlık nedir bilsinler. Orada bizi sevenler, benim sevdiğim insanlar var. Oradaki taraftara yanlış algı yaratıp bizi kötülediler” dedi.
 
ŞİMŞEK’İN ARAMASINI BEKLİYORUM
“Mehmet Şimşek’in arayıp özür dilemesini bekliyorum” diyen Ateş, “Yeni oluşan Divan Kurulu’ndan biriyle görüştüm. Ona da aynı şekilde söyledim. Mehmet Şimşek’in aramasını bekliyorum. Hatta aramasın, tweet atsa da olur. Transfer tahtasını açma sürecinde Eskişehirspor’a imza vereceğim. Ama dediğim gibi Mehmet Şimşek’in beni aramasını bekliyorum” ifadelerini kullandı.
 
ES ES’E YARDIMCI OLURUM
“Eskişehir’de ekmek yedik” diyen Galatasaray Yardımcı Antrenörü Ateş, “1 TL’lik katkısı olmayanlar konuşuyor. Kaan Ay döneminde Eskişehirspor transferi açtığında birçok topçuyla bizzat konuştum. İmza vermelerini istedim. Kırmadılar imza verdiler. Yarın Eskişehirspor Kulübü bir futbolcu isterse yine yardımcı olacağım. Ben Eskişehirspor’u severim” diye konuştu.
 
ŞİMŞEK TELEFONLA GÖRÜŞTÜ
Necati Ateş’in yaptığı bu açıklamaların ardından, Ateş ile telefonla görüşen Divan Kurulu Üyesi Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından Necati Ateş hoca ile konuştuğunu açıkladı. Şimşek yaptığı paylaşımda, “Necati Ateş Hocam ile konuştuk. Dilim döndüğünce basında çıkan ‘Eskişehirspor 12 milyon yükten kurtuldu’ haberine yaptığım hakaret içermeyen yorumum için özür diledim. Allah var ilk cümlesi ‘Eskişehirspor inşallah transfer tahtasını açar’ dedi. Utandım. Hakkını helal et hocam” dedi.
 
TEBRİK EDERİM
Divan Kurulu Üyesi Mehmet Şimşek’in bu paylaşımının ardından yorum yapan Altes Tribün Lideri Erkan Koca, Şimşek’i bu davranışından dolayı tebrik ederek, “Mehmet Şimşek abi güzel hareket. Tebrik ederim. Gerçek bir Eskişehirsporlu olduğunu gösterdin. Herkes senin gibi hassasiyet gösterip zamanında futbolcularımızla helalleşseydi bugün bu çileyi çekmezdik” dedi.
 
BİZLERİ SEVİNDİRDİ
Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri de, Şimşek ve Ateş’i tebrik ederek, “Hem kaptan Necati’ye hem de sana teşekkür ederiz abi. Necati dosyası geldiğinde herkese söylemiştim. Kaptan asla diğerleri gibi yapmaz diye ve Necati de adam gibi çıkıp bu camia için fedakarlık yapacağını söylemesi bizleri gururlandırdı. İnşallah daha güzel günlerde görüşürüz” yorumunu yaptı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat