NORMAL POŞET DEĞİL KURBAN POŞETİ KULLANIN

Gündem 18 Temmuz 2021 18:31
Videoyu Aç NORMAL POŞET DEĞİL KURBAN POŞETİ KULLANIN
A
a

Eskişehirli esnaf, vatandaşlara Kurban Bayramı'nda et taşırken market poşeti yerine kurban poşeti kullanmalarını tavsiye etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kurban Bayramı nedeniyle vatandaşlar hazırlıkları da sürüyor. Kurban kesiminin ardından parçalanan etlerin taşınmasında kullanılan kurban poşetleri ince market poşetlerine göre daha avantajlı olması açısından önerilirken, vatandaşlar da bu poşetleri tercih ediyor. Eskişehir’de ambalaj malzemeleri satan esnaf Şahin Biçer, fiyatları 1,5 TL’den başlayan ve iki farklı boyutu olan kurban poşetlerine olan ilgiden dolayı memnun olduklarını belirtti.

KOLAYLIK SAĞLAR
Bu poşetlerin diğerlerine göre daha kullanışlı olduğunu aktaran Biçer, “Kurban poşetlerini bayrama 10 gün kala satmaya başlıyoruz. Fiyatları uygun, tanesi 1,5 TL’den satılıyor. Talep yoğunlaştı, fakat kurban kesimlerinde yetkililer tarafından dağıtıldığı için satışları da çok yerde kalmadı artık. Kendi kurbanını kendi kesecek olan müşterilerimiz hala tercih ediyor. Kurban poşetiyle daha derli toplu oluyor, insanlar etleri bu poşetlerle arabalarına koyuyor, arabaya kan bulaşmıyor. Dağıtırken de bu poşetleri kullanıyorlar. Market poşetleri daha ince olduğu için yırtılmalar olabiliyor. Bu poşetleri tercih etmelerini öneriyoruz. Bu yüzden her sene belli bir talep oluşuyor. Bayrama son günler kala genelde elimizde bu ürünlerden kalmıyor, önceden satın almak lazım” diye konuştu. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Kurban Bayramı tebriği - İYİ Parti
Kurban Bayramı tebriği - Eskişehir Kent Konseyi