11 Eylül 2019 01:09
-A +A
Deniz Çağlar Fırat

Deniz Çağlar Fırat

TEPEBAŞI BELEDİYESİ, RESMEN DÜNYAYA MODEL GÖSTERİLDİ

Tepebaşı Belediyesi, insana yönelik projelerini hayata geçiriyor. Belediyenin bu konudaki başarılarını ve yarattığı farkı sürekli gündeme getirmeye çalışıyoruz. Bu projelerin Eskişehir kent yaşamına ve insanına büyük katkı sunduğu, hepsinden önemlisi kültürel ve zihinsel anlamda sıçratma yaşattığı kesinlikle kabul edilmesi gereken bir gerçekliktir.
Bu projelerin karşılığında daha yaşanabilir bir Tepebaşı ve Eskişehir yaratıldığı gibi insanların zihinlerinde yaşanan değişimin çok daha önemli olduğunun altının çizilmesi gerekiyor. Bu kapsamda Tepebaşı Belediyesi bir ilke daha imza atarak Birleşmiş Milletler tarafından 52 ülkeden katılımcıyla İnsan Yerleşimleri Küresel Forumu’nda, Akıllı Kent Gelişimi kategorisinde Küresel Model Ödülünü aldı.
Bu ödülün taşıdığı anlam çok büyük ve derin. Birleşmiş Milletler, tüm dünyaya Tepebaşı Belediyesi’nin ortaya koyduğu akıllı kent gelişimini tüm dünyaya küresel model olarak göstermiş olurken bu ödülü Türkiye’den de bir belediyeye ilk kez vermiş oldu.
Bu büyük başarıyı Türkiye kamuoyuna duyuran Başkan Ahmet Ataç ise twitter hesabından şu açıklamayı yaptı;
“Bir ilke daha imza attık. Birleşmiş Milletler tarafından 52 ülkeden katılımcıyla Etiyopya'da, 14. İnsan Yerleşimleri Küresel Forumu’nda, Akıllı Kent Gelişimi kategorisinde Küresel Model Ödülü aldık. 14 yılda Türkiye'den ödül alan ilk belediyeyiz.
Dünya genelinden 500'den fazla bakan, belediye başkanı ve uzmanlar ile şehirlerimizin yönetimini geliştirmek ve daha akıllı ve daha sürdürülebilir hale getirmek için dijital devrimden kaynaklanan büyük fırsatlardan nasıl yararlanılacağını hakkında fikirlerimizi paylaştık.
Sürdürülebilir çevre ve kent politikalarımız ile uluslararası alanda söz sahibi olmamıza, övgüyle bahsedilmemize en önemlisi örnek alınmamıza destekleriyle güç katan tüm yurttaşlarımıza teşekkürler.”
Başkan Ataç, 5-6 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen 14. İnsan Yerleşimleri Küresel Forumu’nda, Sürdürülebilir Kentler ve İnsan Yerleşimleri Küresel Akıllı Kent Modeli kategorisinde REMOURBAN - Akıllı Kentsel Dönüşümün Hızlandırılması Projesi’ni anlattı.
Hatırlanacağı üzere REMOURBAN- Akıllı Kentsel Dönüşümün Hızlandırılması Projesi, daha önce de AB tarafından 5 milyon Euro hibe desteği almış ve özellikle kamuoyuna yenilenebilir enerjinin kent ve ulaşımda yaygın kullanım alanı ile sunulmuştu. Şimdi bu proje dünyaya model oldu.
Kutluyoruz.

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Sayfalar
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...

Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti