9 Ocak 2018 10:21
-A +A
Murat Dağtekin

Murat Dağtekin

Pansuman

‘Aynı şeyler yazılıp çiziliyor’ diyen, sıkılan, ‘bugünü ve yarınları özetleyen bir yazı’ diyenler de olabilir.
O yüzden çok geçmişe gitmeden sadece bu sezonu özetleyen bir yazı olacak.
Sezona başlarken üçüncü genel kurulda göreve gelen ve kulübü kapanma noktasında devralan Başkan Sinan Özeçoğlu ve yönetimi, transfer yasağı yüzünden bir önceki sezon forma giyen kadroyu muhafaza etmek için, neredeyse bütçelerinin tamamını, koca sezon para almadan oynayan futbolcuların eski alacaklarını ödeyerek tüketti.
Yeni sezona girildiğinde ise icralar, hacizler, TFF ve FİFA dosyaları önlerini tıkadı.
4 aylık bir görev süreçlerinde kulübü bekleyen tehlikeleri anlatarak destek gelmediği gerekçesi ile görevlerini bıraktılar.
Kulübü yaşatan ve ayakta kalmasını sağlayan Özeçoğlu ve ekibine, hizmetlerinden dolayı teşekkür etmek lazım.
Yapılması gerekenin en iyisini yaptılar ve kulübün önünü açma adına genel kurul kararı alarak, bayrağı devredecek birilerini aradılar.
Sezon başında yaşananlar neredeyse tekerrür etti ve bu kez üçüncü genel kurulda eski Başkan Halil Ünal ve ekibi bayrağı devraldı.
Göreve geldikleri ilk günden itibaren TFF ve FİFA dosyaları çözmek için mesai harcayan Başkan Ünal, bugün geldiğimiz noktada sorunların büyük kısmını çözdü gibi gözüküyor veya gelecek sezona öteledi.
FİFA’da bulunan 17 dosya içindeki acil çözülmesi gereken 5 dosyayı protokole bağlayarak puan silme cezalarını engelledi.
Bu 5 dosya için 1 milyon Avro gerekiyordu. Başkan Ünal, 200 Bin Avro ödedi ve kalan ödemeleri ise taksite bağlayarak yapılandırdı.
Bir önceki sezon Bienvenu’nun alacakları bu şekilde yapılandırılmış ve ödemeleri yapılmadığı için bu sezon da kulübün kapısına ceza olarak dayanmıştı.
Kulübün ciddi gelirleri olmadığı ve yapılandırılan dosyalara kalan ödemeler yapılmadığı taktirde, gelecek sezonda da aynı sıkıntılar yaşanacak.
Ayrıca TFF’ye başvuran Siyah kırmızılı futbolcular içinde, olumlu gelişmeler yaşandı.
Bu sezon alacakları ödenmeyen 18 futbolcudan 14’üne bir miktar nakit, kalanları çek, senet, daire veya araba olarak ödeme yapılıyor.
Kalan 4 futbolcuya ise henüz ödeme planı çıkartılmadı. Kaan Kanak, Cuma gününden itibaren kampı terk etmiş durumda. Bugün ödeme yapılmadığı taktirde serbest kalma hakkını kullanacak ve gelen transfer tekliflerini değerlendirecek.
Dorukhan, Hürriyet ve Gökhan Siverek de ödeme bekleyen oyuncular.
Bu dört futbolcuyu da, Başkanın kadroda tutacağına, yaptığı tüm ödeme planlarının üstesinden geleceğine inanmak istiyorum.
Teknik direktör Yücel İldiz, Gençlerbirliği özel maçı sonrası yaptığı açıklamada sorunların %95’nin çözüldüğü söyledi.
Görünen veya gösterilen tablo bu fakat, işler hiç te o kadar kolay değil.
Bana göre sorunların %20’si çözüldü ve kalanları ise sadece ve sadece ötelendi.
Açıkçası bugün ve dün yapılanlar sadece ve sadece pansuman. Günü kurtarma adına yapılan hamleler.
Tüm hesaplar ve ödeme planları şampiyonluk hesapları üzerine yapılıyor.
Bir önceki sezon da, tüm hesaplar bunun üzerine yapıldı ve bugün içinde bulunduğumuz durum ortada.
Eğer bir şeyler değişmezse, sezon sonunda elinde sadece alt yapıdan bu sezon alınan oyuncuları kalan bir kulüp görürsek şaşırmayalım.
Kimse toz pembe hayallere kapılmasın. Her zamankinden daha güçlü olmanın, ayakta durmanın, arma ve renkler için kenetlenmenin zamanı.
Tribünleri dolduran, kulübü yaşatmak için elinden geleni yapan taraftarların gördüğü gerçekleri, artık bu şehirde yaşayanların da görmesi lazım.
Tüm kesimleriyle kulübüne, yönetimine, teknik kadrosuna, futbolcusuna güçlü bir şekilde sahip çıkan, destek veren bir camia olursak başarı gelir.
2018 Yılının, tüm arma ve forma sevdalılarına, sağlık-huzur-mutluluk ve başarı getirmesini dileğiyle.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Sayfalar
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...

Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti