6 Şubat 2019 01:51
-A +A
Seda Uçar Kale

Seda Uçar Kale

KOLTUĞU MU SEVİYORSUN YOKSA ESKİŞEHİR’İ Mİ?


Yeşiltepe Mahallesi’nin imar sorunu yıllardır biliniyor. Büyükşehir Belediyesi’de bu sorunu çözmek için planlar, projeler yapıyor. Takip ediyoruz. Ne yapsa, ne etse itiraz eden, beğenmeyen istemezükçüler var.
Dün belediye yetkilileri projeyi anlatıyorlar! “Olmaz” diyorlar! “İstemeyiz” diyorlar…
Haberi takip eden arkadaşımız Hilal Köver, “dinlemediler bile” diyor! Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen geliyor salona.  Daha konuşmaya başlamadan, iki çift laf söylemeden, “biz bunu istemiyoruz” diyorlar!
***
Belediye başkanına şöyle bir soru soruyorlar “100 metre kare arsam var evim kaç katlı olacak” Bir başkası “200 metrekare evim var bana kaç daire düşecek”
Zannedersin belediye başkanı emlakçı. Zannedersin müteahhit!
Başkan Büyükerşen 5 dakika konuşamadan, ahali ayağa kalkıyor ve gidiyor. Bunlar seçim öncesi kasaba siyasetçilerinin yaptığı hareketler. Ama emin olun organize edenlere prim yapmaz!
“Oy istismarı” her zaman ters teper!
***
Seçim yaklaşmış. Bildiğiniz siyasetçi “herkese mavi boncuk dağıtır” olmaz işleri oldurur. Yılmaz Büyükekerşen, hiçbir zaman böyle davranmadı. Eskişehir’in, halkın yararına olan işleri doğru bildiği gibi söyledi…
Pekala Yeşiltepelilere şirin gözükebilirdi. Ama yapmadı. Tanıdığımız Yılmaz hoca yapmaz zaten!
Seçimlere gidiyoruz. Kimisi koltuğu sever, kimisi şehrini!  Bir kez daha gördük ki, Yılmaz hoca oy kaybetme pahasına Eskişehir, sevgisini ortaya koydu!
 
 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Sayfalar
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...

Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti