27 Ağustos 2019 00:44
-A +A
Bülent Doğdu

Bülent Doğdu

Kadına Şiddet Enerjisi

BÜLENT DOĞDU

Geçtiğimiz günlerde Emine Bulut, 10 yaşındaki kızının gözü önünde eski kocası tarafından öldürülmesiyle ülke gündemine geldi.
Geçtiğimiz yıllarda ise Münevver Karabulut, Özgecan Aslan ve çok daha fazlası ülke gündemine gelmişti.
Bu yazımda bu olayların neden hep devam ettiği ile ilgili kuantum, enerji alanı ile açıklama yapacağım.
Evrenin işleyiş yasalarını detaylı yazmak uzun olacağından genel olarak açıklayarak kadına şiddetin azaltılmasına yönelik önerilerde bulunacağım.
Çekim yasası, benzerlik yasası gibi yasalarla bu durumlar maalesef artmakta. Kadına şiddete hayır derken kadın ve şiddet kelimelerini yan yana getirerek bu olayların gerçekleşmesine zemin hazırlanıyor.
Bu haberleri değişmesi için tek bir adım atmadan, sadece sosyal medyada paylaşmak çözüm değil ve bu enerjiyi yayarak benzer durumların artmasına yol açılıyor. Söylediğiniz, düşündüğümüz her şey olduğu gibi önünüze geliyor.
Belki hatırlarsınız 2 yıl önce serviste çocuk unutulma olayları peş peşe gerçekleşti. Bunun artma sebebi neydi, basında yer alıp, insanların sosyal medyada bu durumları paylaşmalarıydı. Bu enerjiyi, korkuyu yayarak olayların peş peşe gerçekleşmesine neden olundu.
Ben bunları söylediğimde şu tepkiyi alıyorum. Ne yapalım, tepkisiz kalıp bu durumlara göz mü yumalım deniliyor. Mutlaka tepki verilmesi taraftarıyım ama bunu sadece sosyal medyada paylaşım yaparak, aranızda konuşarak tepki vermiş olmazsınız. Aksine bu negatif enerjiyi hızla yayarak, bu tarz olayların artmasına sebep olursunuz. Çözüm için adımlar atılması ve bunu sadece yetkililerden değil, herkesin elinden ne varsa yapması gerekli. Adım atması gereken yetkililere bu konuda bir an önce bir şeyler yapmasını sağlamak gerekli.
Bunların dışında bana göre bu olayların artmasına sebep olan en büyük etkenlerden biri televizyon dizileridir. Reyting rekorları kıran dizilere bir bakın, nerdeyse hepsinde kadına şiddet sahnesi var. Neden bunlara tepki göstermiyorsunuz da, çayınızı, çekirdeğinizi alıp o sahneleri izliyor, bilinçaltlarına kaydedilmesine izin veriyorsunuz?
Bu olayların yaşanmasını istemiyorsak haydi bir adım atalım. Televizyon programlarında, dizilerde bu şiddet olaylarını gördüğünüzde yapımcılara, TV kanalına, RTÜK’e şikayet mailleri gönderelim ve sonraki hafta o diziyi izlemeyip reytinglerinde düşmesini sağlayalım.
Eğer gerçekten kadına şiddet konusunu bitirmek istiyorsak, sadece sosyal medya paylaşımı değil, gerçek adımlar atmamız gerekiyor.
Kadına şiddeti bitirebilmek adına, bilinçaltlarında bu durumun değişmesine yönelik enerji çalışmalarının olduğu bir proje hazırlıyorum. Bu projede ne kadar çok kişi yer alırsa, bunu gerçekleştirmemiz o kadar kolay olacak çünkü o güçlü enerjiyi her yere yaymış olacağız, tepkileri çok bilinçli bir şekilde gerekli yerlere yayıp bu durumların en aza inmesini sağlayacağız. Bu projede medya, ünlü isimler ve halktan büyük bir katılım olduğunda başarının çok hızlı geleceğine ve bu olumsuz olayları tarihe gömeceğimize inanıyorum.
Haydi gelin şiddet yerine sevgiyi oluşturalım.

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
RENGARENK ÇİÇEKLER YİNE BÜYÜKŞEHİR’DEN

RENGARENK ÇİÇEKLER YİNE…

17:14 3 Ağustos 2020
CAMİLERE AKIN ETTİLER

CAMİLERE AKIN ETTİLER

17:13 3 Ağustos 2020
Sayfalar
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...

Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti