30 Temmuz 2019 01:02
-A +A
Bülent Doğdu

Bülent Doğdu

Her Şeye Şükredebilmek

Bülent Doğdu

Hayatı pozitife çevirmenin en basit yolu şükretmektir.
Şu an hayatınızda zor günler geçiriyor olabilirsiniz. Bu zorlukları aşmanın yolu ise öncelikle mevcut durumu kabul etmekten geçiyor. Yani mevcut duruma şükretmekten geçiyor.
Yaşanılan zorlukların neyine şükredeyim diyor olabilirsiniz ancak hayatta sizin o durumunuzda olmayı isteyecek bile bir çok insan var.
Bununla ilgili kendimden örnek vereyim. 6 yıl önce kızım dünyaya geldiğinde böbreği ile ilgili rahatsızlığı varmış ve biz bunu bir haftalıkken vücudu komple enfeksiyon ile kaplandığında öğrendik yani kaybetme durumuna geldik. Enfeksiyon temizlendi ama bu seferde doktorlar böbreğini kaybedebilir dedi. Anne, baba için çok kötü bir durum ve bu yaşananlarda başta insan şükredecek bir şey bulamıyor, ta ki daha kötü bir durumda bir çocuğu hatta kurtarılamayan çocuğu görene kadar... Bunları yaşadıktan sonra tek böbrekle de yaşayabilir şeklinde şükretmeye geçiyorsun.
Her ne olursa olsun iyi veya kötü şükredin. Sonrasında kötü durumları iyiye çevirmek için o pozitif gücü oluşturacak ve değişiminizi başlatacaksınız.
Zaten olumsuzlukları düşünerek, o moddan çıkamadığınıza ve değiştiremediğinize göre neden ısrarla negatif duygu ve düşünce yapısında kalıyorsunuz ki?
Hayattaki güzellikleri görebiliyor, hissedebiliyorsanız, karnınızı doyurabiliyor, bu sıcaklarda su içme imkanına sahipseniz dünya genelindeki bazı insanlara göre şanslısınız.
Hayatınızdaki herkesi sevin, size farkettirdikleri iyi ve kötü her şey için şükredin.
Şükrettikçe şükredecek olay ve durumların arttığını fark edecek ve hayatı daha keyifli, mutlu ve huzurlu yaşayacağınız frekansa geçeceksiniz.
Beklentileri de, şükür ile yer değiştirdiğinizde dünyanız değişecektir.
Güne her zaman şükredecek durumları düşünüp başlayarak gününüzü pozitif başlatabilir, gece yatarken gün içindeki güzel şeyleri düşünüp şükrederek günü pozitif enerji ile tamamlayabilirsiniz.
Haydi hayatınızdaki şükredeceğiniz güzellikleri görme zamanı...
Sevgiler

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Sayfalar
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...

Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti