8 Şubat 2020 12:14
-A +A
Nurettin Bozan

Nurettin Bozan

HAYATA BAKIŞ AÇISINI YANSITABİLMEK…

 Kişisel gelişimin, insanları doğru ve güvenli bir ortama taşıması için birçok teknikler gerçekleştirilmiştir. Alınan eğitimlerle, insanların özgüvenlerini kazanmaları amaçlanmaktadır.
     Topluma yararlı birey olabilmek için öncelikle kendi donanımımızı arttırmamız gerekmektedir. Öncelikle biz iyi olmalıyız ki sevdiklerimize de yararlı olabilelim. Bunun için en başta sağlığımızın iyi olması gerekir. Dengeli beslenme ve spor, sağlıklı yaşamak için gereken unsurlardır.  Hem bedenen hem de ruhen dengeli olarak hayatımızı sürdürmenin bilincinde olmalıyız.
     Hayatta olduğumuz sürece sorunlarında karşımıza zaman zaman çıkacağını unutmamamız gerekmektedir. Önemli olan sorunlara takılmak değil, çözüm yolları bulmayı ve denemeye geçmektir. Ne yaparım da bu sorunu en kısa sürede ve en zararsız bir şekilde atlatabilirim düşüncesi içinde olmak önemlidir. Çözümler insanın zihninde gizlidir. Düşünce gücümüzle gitmek istediğimiz yerleri çok iyi hesaplamalı, hayal kırıklıklarına uğramamalıyız. Biz hayata ne verirsek o kadarını alırız.
     Hayatın bize getirdiklerini her şekliyle kabullenmek, negatifleri pozitife dönüştürme becerisi geliştirmek belki de hayatın en büyük armağanıdır. Yaşadığımız her şey bize rehber olacak gizli bir potansiyele sahip. Bu potansiyeli açığa çıkarmak için yaşadıklarımızı okuyabilmek gerek.
     Her yönüyle gelişme ve olgunlaşma sürecinde sosyal etkinliklere katılmak, kişisel gelişimlerimize büyük bir katkı sağlar. Kendini toplumun bir üyesi olarak tanımlayabilmek, kendine inanmak ve bu inancı tazeleyerek sağlamlaştıracak çalışmalarda bulunmak bizi her geçen gün gelişim dağının zirvesine daha da yaklaştırır.
     Bütün bu yazılanları özetlersek; İnsan öncelikle kendisini tanımalı, yeteneklerinin ve kişiliğinin farkına varması hayata bakış açısına ışık tutacaktır. Sonrasında insanlara faydalı olma noktasında doğru karar verebilmek daha isabetli olacaktır. İnsan yeteneğini ve sevgisini kattığında ne yaparsa yapsın verimli ve de faydalı olacağı çok açıktır. Yetir ki düşün, eyleme geç ve başar.

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Sayfalar
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...

Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti