21 Mayıs 2019 01:00
-A +A
Bülent Doğdu

Bülent Doğdu

Geçmişte Yaşamak

Geçmişte yaşamak günümüzdeki birçok insanın yakalandığı bir hastalık diyebilirim. Hepimizin geçmişte iyi ve kötü birçok deneyimleri oldu. Bu deneyimlerden olumsuz olanlara takılı kaldığınızda maalesef yaşamınız çokta iyi gitmiyor. Yaptığınız hatalara, bize karşı yapılan ve hazmedemediğimiz durumlar beynimizi sürekli kemiriyor.
Bu şekilde olduğunda geçmişte yaşıyor ve anda olup bitenden haberiniz olmuyor. Geçmişi şuana taşıdığınızda, yani olumsuzlukları, pişmanlıkları, nefreti, öfkeyi içinizde hissetmeye devam ettiğinizde, benzer durumları yaşamak için aslında bilmeden olumsuz tohumları, bilinçaltınıza ekiyorsunuz. Sonrasında da hayatınızda sıkıntılar sürekli devam ediyor.
Yaşadığınız her iyi ve kötü durum sizin hayatınızı bir adım daha ileriye taşımak için olan durumlardır. Olumsuz durumlardan ders alıp, o yoldan gitmemeniz gerektiğinin size mesajlarını veriyor. Çoğu insan bu mesajları okumak yerine, olumsuzluk havuzunun içinde boğulup gidiyor, depresif, sürekli üzgün, pişman bir hayat içinde devam ediyor.
Yaşadığınız her durumu kabul edin, yaşandı ve bitti. Artık geriye dönüş yok. Bu saatten sonra yapacağınız tek şey, bundan sonraki hayatınızı en iyi, en güzel şekilde yaşamak için bir şeyler yapmak olacaktır.
Bunun içinde şimdide yaşamayı öğrenmeniz gerekiyor. Attığınız adıma şükredin, yediğiniz yemeğin tadını hissedin. Sevdiklerinizle güzel, neşeli zamanlar geçirin. En önemlisi de kendinizi tanıyın, olan her şeyi sevin, kendinizi sevin. Anda mutluluğu oluşturun. Bu mutluluğu oluşturduğunuzda geçmişte yaşamaktan kurtulacak, anın tadını iyi bir şekilde çıkartırken, geleceği de güzel bir şekilde oluşturacaksınız.
Geçmişte olanları kabul edin, anda mutluluğu oluşturun, geleceğiniz de güzel olsun.
Sevgiler…
 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Son Eklenen Haberler
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Sayfalar
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...

Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti