FERİKÖY ANTİKA PAZARI

14 Aralık 2020 00:40
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Türkiye’nin en büyük antika pazarı olarak kabul edilen,  diğer adı da Bomonti Antika Pazarı olan Feriköy Antika Pazarı Türkiye’nin dört bir yerinden binlerce antika severi her Pazar 09.00-18.00 saatleri arasında İstanbul Avrupa yakası Feriköy yerleşkesinde ağırlıyor.
 
2009’dan beri hizmet veren bu ünlü antika pazarında 400 tezgah açılmaktadır.
 
Uygun fiyatları ile de dikkat çeken Feriköy Antika Pazarı ürün zenginliği açısından da ülkemizin en çok tercih edilen pazarları arasında. Ferikoöy Antika Pazarı koleksiyonunzuda eksik kalan parçaları bulmanız yönünde sizler için büyük fırsat.
Geniş ürün yelpazesine sahip olan bu pazarda Erkin Koray, Safiye Ayla gibi klasik sanatçılarımızın yanı sıra grup ABBA gibi ünlü müzik topluluklarının çok nadir rastlanan plaklarını da bulabilirsiniz.
Birbiriden farklı markada antika kol saatleri,  fildişi/kehribar/oltu tespihler, Ray-Ban’dan Persol’e, Christian Dior’dan,Nina Ricci’ye Carreraya kadar birbirinden farklı vintage gözlükler satın alabilirsiniz. Antika gümüş yüzük ve orijinal deri çantalar, gaz lambaları, tarihi radyolar, pikap ve gramafonlar, porselen takımlar, tarihi oyuncaklar, antika kırtasiye malzemeleri, dirbünler, efemere parçalar, kitaplar pazarda en çok dikkat çeken ürünler arasında..
Geniş bir alana kurulmuş olan Ferihöy Antika Pazarı’nın bir diğer özelliği ise kapalı alanda konumlanmış olması. Bu sebeple Pazar her mevsim canlılığını koruyor. Şişli ilçesi sınırları içinde olan bu kapalı Pazar alanında Perşembe günleri de Türkiye’nin en büyük organik pazarı kuruluyor.
İkinci el pazarı olarak da bilinen Ferköy Antika Pazarı’nda kıyafet, ayakkabı bulmak da mümkün. Özellikle yurt dışından getirilen vinatge kıyafet ve ayakkabılar dikkat çekiyor.
Korana salgını bitip, turizm faaliyetleri yeniden başladığında seyahat acentalarımıza Pazar günleri için Feriköy Antika Pazarı turları düzenlemelerini özellikle tavsiye ederiz. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat