6 Şubat 2019 01:51
-A +A
Bülent Doğdu

Bülent Doğdu

Enerjin Nasıl?

Gün içinde yaşadığınız olumlu ve olumsuz durumlar enerjinizi etkiler ve bu da gününüz hatta günlerinizi etkiler.
Şöyle düşünün, sabah evden çıkarken arkadaşınız arıyor ve sizinle mutluluğunu paylaşıyor, duyduğunuz haber ile sizde mutlu olur ve keyifle işlerinize bakarsınız, gününüz pozitif geçer.
Tam tersini düşünün, arkadaşınız arıyor ve sabah sabah telefonda kavga ediyorsunuz. Enerjiniz düşer ve gün boyunca da başınıza gelmedik durum kalmaz.
Benzer benzeri çeker, enerjiniz nasılsa gün içinde de benzer enerjileri kendinize çekersiniz.
Mutlu durumla karşılaştığınızda sorun yok, peki olumsuz bir durumla karşılaştığınızda benzer kötü durumları çekmemek adına neler yapacaksınız?
Kötü bir durumla karşılaştınız ve enerjiniz düştü. Enerjinizi yükseltmek için kendinize zaman ayırmanız gerekiyor.
Fazla zamanı olmayanlar için kısaca neler yapmaları gerektiğinden bahsedeyim. Zamanı olanlarda bu yazdıklarımı daha geniş zamana yayabilirler.
* Öncelikle sakin olup, karşılaştığınız durumda da bir hayır olduğunu düşünün. (Buna inanmayabilirsiniz, en azından bilinçaltınızı kandırmaya çalışın.)
* Elinizi, yüzünüzü, ensenizi yıkayın, mümkünse duş alın, negatif enerjinin gittiğini hayal edin.
* Mutlaka gülümseyin, kahkaha atın, hatta yalnızsanız ve çevrenizde rahatsız olacak kimse yoksa ben mutluyum diye bağırın.
* Yavaş ve derin nefes alıp, yine yavaşça verin. Bunu 2-3 dakika yapın ve bu sürede sadece nefes alış verişinizi takip edin. Zamanınız varsa 10 dakika yapmaya çalışın.
* Sizi mutlu eden bir müzik açın veya gülebileceğiniz videolar izleyin. (Arabesk müzik sevebilirsiniz ama aslında o mutlu etmez, olumsuz cümleler içeren müziklerden uzak durun J )
İnsanın enerjisi düştüğünde canı hiçbir şey yapmak istemez ama bu durumdan bir an önce kurtulmak gerekiyor. Bunun için de bir dakika bile zaman kaybetmeden enerjinizi değiştirmek için adım atın.
 
Bülent Doğdu
 
 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Sayfalar
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...

Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti