9 Kasım 2018 01:28
-A +A
Kerem Akyıl

Kerem Akyıl

Çalışkan iyi teknik direktör

ES TV’de yayınlanan Vaziyet programına katılan AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, yerel seçimlere yönelik iddialı konuştu. Çalışkan, “Biz daha iyisini yapacağımıza ilişkin söylemlerle, yerel yönetimlerdeki tecrübelerimizle bu seçimi alacağız” ifadelerinde bulundu.
Partilerin il başkanlarını, futbol takımlarının teknik direktörlerine benzetirim. Kimi teknik direktörler sezon başlamadan “Ligi en iyi seviyede bitireceğiz” ifadelerinde bulunur. İyi ama ‘En iyi seviye’ nedir? Şampiyonluk mudur? Yoksa kümede kalmak mıdır? Bu soruları yanıtsız bırakırlar. Açıkçası yuvarlak laflar ederek sezon sonunda kendilerini kurtarmaya çalışırlar.
Kimi teknik direktörler ise “Şampiyon olacağız” diye net bir hedef gösterir. Bunlar taraftarın da güvendiği ve inandığı isimlerdir. Eğer Zihni Çalışkan ortaya çıkıp da “Bu seçimlerde oylarımızı artırmak ve iyi neticeler almak niyetindeyiz” gibi yuvarlak açıklamalar yapsaydı, buradan onu kıyasıya eleştirirdim. Sonuçta hiçbir siyasetçi babamın oğlu değil. Ama kendisi net konuşup bütün seçimleri alacaklarını ifade etmiş. İşte bu tip teknik direktörler takımlarını başarıya ulaştırır.
Sonuç olarak AK Parti’nin Eskişehir’de ne kadar başarılı olacağına, yine Eskişehir halkının kendisi karar verecek. Ancak eğer ki partiyi yönetenler kendilerine güvenmeyen bir görünüm çizerlerse, Eskişehir halkını da ikna edemezler. Sayın Çalışkan’ı tebrik ederim.  Temennimiz güzel, çekişmeli ve nezaket içinde geçen seçimlerin olması.
 
Erzak meselesi
Şimdi de Zihni Çalışkan’ın küçük bir hatasından bahsetmek istiyorum. Gerçi sinek de küçüktür ama mide bulandırır. Sayın Çalışkan “Bize ‘erzak dağıtıyorsunuz’ diyenler, bugün Mihalıççık’ta erzak dağıtıyorlar. Yahu erzakla siyaset dönemi geçmedi mi artık?” ifadelerinde bulunmuş.
‘Erzakla siyaset dönemi’ geçti mi? Bunu en iyi AK Partililer bilir. Zira bu siyaset yöntemini yaratanlar kendileridir.
AK Parti iktidara gelirken 3Y sloganını kullanmıştı. Yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklar… Yasaklar meselesini ayrı bir yazıda değerlendireyim. Yolsuzluktan ise bahsetmek istemiyorum. Bu kadar cesur değilim zira… Ancak yoksulluk memleketimizin önemli bir sorunu. 16 yıllık AK Parti iktidarında bu konuda bir arpa boyu yol alınamadığı ise maalesef gerçek. Yerel yönetimler eğer yoksullara erzak yardımında bulunuyorlarsa, bu konuda onlara teşekkür etmemiz gerekir. Bir garibanın evinde bir tencere tarhana çorbasının kaynaması, bizim de içimizi ısıtır. Ayrıca iktidarda olan AK Parti’dir. Güç ellerindedir. Hiç olmazsa seçimlerden önce erzak dağıtsınlar da garibanların evine de bereket gelsin.
 
Benim pek umudum yok
Osmanlı maçı öncesinde Murat Dağtekin’e önemli açıklamalarda bulunan Halil Ünal, devre arasında transfer tahtasının açılması durumunda çok can yakacak birtakım olacaklarını belirtti.
Sayın Halil Ünal çok etkili konuşma yeteneği olan bir isim. İnsanları gaza getirmesini de çok iyi biliyor. Ancak anladığım kadarıyla zaman zaman kendisini de gaza getiriyor. Evet, sezon arasında transfer tahtası açılırsa, çok takımın canını yakarız. Ancak bu durum, transfer tahtası açılacak anlamına gelmiyor.
Nitekim İcra Kurulu üyelerimizden Murat Diri’nin açıklamaları, gerçeği biraz daha iyi yansıtıyor. Kıymetli dostum Diri, U – 21 takımının parasızlıktan maçlara çıkmama durumuyla karşı karşıya olduğunu belirtti. Futbolcuların cep telefonu borçlarını bile ödeyemediğini, sağdan soldan borç istediğini söyledi. Ayrıca takımımızın kuru erzak bile almakta zorlandığını biliyoruz. Kulübün ayda 1 milyon liralık bir gideri var ve yöneticilerimiz bunu bile ödemiyor. Bütün yük Başkan Ünal ve bir grup özverili taraftarın omuzlarına yıkılmış durumda.
Yanlış anlamayın, ben bu takımın bile kümede kalabileceğini düşünüyorum. Ancak ikinci devrede yeni transferler yapacağımıza pek ihtimal vermiyorum.
 
Günün Sözü
İnsan beyni değirmen taşına benzer. İçine yeni bir şeyler atmazsanız, kendi kendini öğütür durur.
İbn-i Haldun

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Son Eklenen Haberler
Bölge
ARAÇLAR SAATLERCE YOLDA KALDI

ARAÇLAR SAATLERCE YOLDA KALDI

17:01 - 21 Nisan 2019
Kültür-Sanat
HAYDİ ÇOCUKLAR ODUNPAZARI’NA

HAYDİ ÇOCUKLAR ODUNPAZARI’NA

17:00 - 21 Nisan 2019
Bölge
BAHARDA KAR ALTINDA ÇALIŞIYORLAR

BAHARDA KAR ALTINDA…

17:00 - 21 Nisan 2019
Kültür-Sanat
MUHTEŞEM ÇOCUKLAR YİNE MEST ETTİ

MUHTEŞEM ÇOCUKLAR YİNE MEST…

16:59 - 21 Nisan 2019
Spor
Ümraniye’den kritik bir puan

Ümraniye’den kritik bir puan

19:30 - 20 Nisan 2019
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Sayfalar
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...

Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti