20 Kasım 2018 01:38
-A +A
Deniz Çağlar Fırat

Deniz Çağlar Fırat

AK Parti’yi bilmem ama Emine Nur Günay çalışıyor

Deniz Çağlar Fırat yazdı.

Bir siyasetçi için çalışıyor ya da çalışmıyor gibi cümleler kurmaya hiçbir zaman ısınamadım. Siyasete girdiğiniz zaman hem halkın hem de partinizin sizden beklentileri farklı olabiliyor ve doğal olarak her iki beklentiyi de karşılamak için çaba sarf etmeniz gerekebiliyor.
Halkın beklentilerine uygun hareket ettiğiniz takdirde zaman zaman partinizle, partinizin verdiği görevi yerine getirdiğinizde de halkın beklentileri ile çatışabilme durumunuz olabiliyor.
Hele ki söz konusu bir milletvekili ise vatandaş o vekili köy köy, mahalle mahelle gezerken fotoğraflarını ve derdini dinlerken görmeyi çok istiyor. Bunu seviyor. Vatandaş için bu gerçekten de çok ama çok önemli. Öyle ki geçtiğimiz dönemlerde bazı partilerin kadroları böyle davranmamakla ciddi şekilde eleştirilmişti bile. Dolayısıyla halkın içinde olan siyasetçi her zaman rakiplerinden bir adım öndeymiş gibi bir algı oluyor. Böyle davranan siyasetçiler her zaman kazanıyor mu? Onun yorumu sizlere bırakıyorum.
 Eskişehir’de de AK Parti son dönemde hiç olmadığı kadar sıklıkla “sessizlikle” hatta siyaseten “çalışmamakla” eleştiriliyor. Ben bu eleştirilerin çoğuna katılmasam da iktidar partisi olunduğu zaman vatandaşın beklenti ve istekleri her zaman daha başka ve farklı oluyor. İş istiyor, aş istiyor, torpil istiyor, istiyor da istiyor.
Parti binasından dışarı çıkmayan, sesi soluğu duyulmayan, vatandaşın arasına karışmayan siyasetçiler olduğu zaman da vatandaş gereken notu anında veriyor. Ya kadroları değiştirtiyor ya da teveccühünü değiştiriyor.
İşte AK Parti kadrolarının biraz da seçim öncesi olduğunu düşünerek sessizliğe gömüldüğünü düşünürsek bu sessizliği bozan isim Emine Nur Günay olmaya başladı. Emine Hoca, büyük bir nezaket ve hava kattığı siyasi tablomuz içinde çalışkanlığı ile tekrar kendini hissettirmeye başladı.
Bir bakıyorsunuz yurtdışında Avrupa’nın herhangi bir kentinde ulusal çıkarlarımızı korumaya çalışıyor, bir bakıyorsunuz FETÖ duruşmalarını takipte, bir bakıyorsunuz Eskişehir’in herhangi bir ilçesinin herhangi bir köyünde durmadan çalışıyor.
Hem partisinin kendisine verdiği görevi yerine getirmeye çalışıyor hem de vatandaşın beklentilerini karşılamaya çalışıyor. Emine Hocanın Eskişehir ilçelerine hem siyasi hem ekonomik hem de kültürel katkı sunduğunu söylemem gerekiyor.
Evinde oturup aile bütçesine katkı sunana kadınlara markalaşma yolunda ilham veren ve ihracatla tanıştıran bir isimden bahsediyoruz.
Biz Eskişehirlilerin bile unuttuğu ilçelerimizin birçok değerini tekrar hatırlamamızı sağlayan birinden bahsediyoruz.
Son dönemlerde büyük bir sessizliğe gömülen AK Parti isminin gazete haberlerinde yaptığı çalışmaların haberleşmesiyle duyurulmasını sağlayan bir isimden bahsediyoruz.
Kendisini siyasete değil adeta Eskişehir’e adamış görüntüsü ile partisindeki sessizliğe perde örüyor.
 
AK Partiyi bilmem ama Emine Nur Günay, gayet iyi çalışıyor.
İyi de yapıyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Sayfalar
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...

Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti