22 Mart 2020 00:23
-A +A
Yusuf Leventeli

Yusuf Leventeli

#evdefilm

Hem kendimizin hem de başkalarının sağlığını düşünerek eve kapandığımız şu günlerde, yan yana gelemesek bile evimizde oturarak izleyeceğimiz film serileri ve dizi serileri mevcut. Hem sağlığımızı koruyarak hem de ufkumuzu genişleterek kendimize bir şeyler katabiliriz. 
BİZİM AİLE
Yönetmen: Ergin Orbey

Yıllar önce eşlerini kaybeden 4 çocuklu Yaşar Usta ile 3 çocuklu Melek Hanım'ın yeniden bir 'aile' olma mücadelesini anlatan 1976 tarihli film, defalarca izlense de sıcaklığından hiçbir şey kaybetmeyen bir Yeşilçam klasiği.
EVDE TEK BAŞINA
Yönetmen: ChrisColombus

Ailesinin tatile giderken evde unuttuğu Kevin'in iki hırsızla giriştiği 'amansız' mücadeleyi anlatan zamansız bir klasik. Başroldeki MacaulayCulkin'insevimlilği iki hırsızı canlandıran Joe Pesci ve Daniel Stern'in ustalığı filmin güçlü yanları olarak öne çıkıyor.
E.T.
Yönetmen: Steven Spielberg

Arkadaşları tarafından dünyada unutulan uzaylı E.T. ve bir grup çocuğun dostluğu. Büyüklerin bir kez daha izlemeye "Hayır" diyemeyeceği, ilk kez izleyecek olan çocukların büyüleneceği nefis bir modern zamanlar masalı.  
HARRY POTTER
Yazan: J.K. Rowling

Hogwarts Büyücülük Okulu'nda büyücülüğün inceliklerini öğrenirken bir yandan da arkadaşları Hermione ve Ron'un da yardımıyla kötü büyücü Voldemort'la savaşan Harry Potter'ın öyküsü 7'den 70'e herkese hitap ediyor. J.K. Rowling'in yazdığı seriden uyarlanan 8 filmlik Harry Potter'ı külliyatını keşfetmenin ya da yeniden o büyülü dünyaya girmenin tam zamanı.
ÇARLİ'NİN ÇİKOLATA FABRİKASI
Yönetmen: MelStuart

Çikolata fabrikasını kendisinde sonra yönetecek birini bulmak için bir yarışma düzenler. Yarışmada finale kalan 5 çocuktan biri olan yoksul Çarli, fabrika turu sırasında açgözlülüğün kötülüğünden hayvan sevgisine birçok şey öğrenir... Gene Wilder'ın unutulmaz bir WillyWonka olduğu film tam bir aile filmi...,
ALICE HARİKALAR DİYARINDA
Yönetmen: Tim Burton

LewisCaroll'ın ölümsüz eserinin onlarca uyarlamasında Tim Burton tarafından beyazperdeye aktarılanını seçtik sizin için. Çılgın Şapkacı'yıJohnnyDepp'in, kötü kraliçeyi Helena Bonham Carter'ın, Alice'i MiaWasikowska'nın c anlandırdığı bu rengarenk film, tüm aileye harikalar diyarına götürecektir.
ARİF V 216
Yönetmen: Kıvanç Baruönü

Dünyalı Arif ile insan olmak isteyen Gora'lı robot 216, uzaylı düşmanı halktan kaçarken zaman makinasıyla 1969 gider. Zeki Müren'den Sadri Alışık'a onlarca tanıdık 'yüz'ün önümüzden geçtiği bu nefis komedide Cem Yılmaz toplumsal hafızamızı gıdıklıyor. Tam da bugünlerde ihtiyacamız olan dayanışma, aile olma, dostluk gibi kavramları bizlere yeniden hatırlatıyor... Defalarca izlenir..

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
OTOGARA AKIN ETTİLER

OTOGARA AKIN ETTİLER

00:19 2 Haziran 2020
DENETİMLERE DEVAM

DENETİMLERE DEVAM

00:24 2 Haziran 2020
Gözyaşlarıyla anlattı

Gözyaşlarıyla anlattı

17:22 2 Haziran 2020
Sayfalar
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...

Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti