ZORLU BİR FİKSTÜR BİZLERİ BEKLİYOR

Eskişehirspor Teknik Direktörü Mustafa Özer soruları yanıtladı. Özer, “Biz kalan maçlarda elimizdeki kadroyla, var olan gücümüzle sahada olacağız. Zorunlu ara sonrası zorlu bir fikstür bizi bekliyor gibi gözükebilir, ama unutmamalıyız ki bu ara sadece bizi değil tüm takımları etkiledi” dedi.

Spor Yorum: 0 / 1 Haziran 2020 15:41
ZORLU BİR FİKSTÜR BİZLERİ BEKLİYOR
-A +A

Siyah Kırmızılı Kulübün Teknik Direktörü Mustafa Özer kendisine yöneltilen sorulara içtenlikle cevap verdi. Teknik Adam Özer, TFF 1. Lig’de kalan 6 haftalık süreç, Eskişehirspor altyapısı, koronavirüs salgını, antrenör değişiklikleri, federasyonun pandemi sürecinde aldığı kararlar, Eskişehirspor taraftarı ve kariyeri hakkındaki sorulara cevaplar verdi. Özer’e yöneltilen sorular ve Özer’in vermiş olduğu cevapları şu şekilde;
 
Takımın kalan 6 haftadaki maçları ne olur?
Biz kalan maçlarda elimizdeki kadroyla, var olan gücümüzle sahada olacağız. Mevcut durum ve kararlar ne olursa olsun, bizler sahada her zamanki mücadelemizi vererek, takımımızı bulunduğu durumdan kurtarmak için çaba sarf edeceğiz. Tabii ki verilen zorunlu ara sonrası zorlu bir fikstür bizi bekliyor gibi gözükebilir, ama unutmamalıyız ki bu ara sadece bizi değil tüm takımları etkiledi.
 
Genç oyuncuların takıma katkısı ne yönde oldu?
Genç ya da tecrübeli diye ayırmamalıyız diye düşünüyorum. Bu takın yöneticisinden, futbolcusuna, personeline kadar bir bütün. Biz bu bütünlüğü başarabilirsek hedeflediğimiz başarıları görebiliriz. Ancak genç oyuncularımız geleceğimiz ve hepsi ayrı ayrı birbirinden değerli. Eskişehirspor'a ve Türk futboluna fayda sağlayacak isimler olduklarını düşünüyorum.
 
Sürekli antrenör değişikliği takıma ne derece etki yaptı?
Antrenör değişiklikleri ilk vadede yeni bir kan değişikliği olarak gözükür. Bir takım her an oyuncularını değiştiremez ve antrenör değişikliğiyle yeni bir canlanma hedeflenir. Yalnız bunun sıkça yapılması uzun vadede getirilen hedeflerde şaşma yaratacaktır. Biz buraya uzun vadede genç futbolcular yetiştirmek ve üreten, başarılı bir kulüp yaratmak amacıyla geldik. Hedefimiz doğrultusunda kayma olmadan çalışmaya devam ediyoruz.
 
Şu anki alt yapıyı nasıl görüyorsunuz?
Salgın nedeniyle bildiğiniz üzere akdemi ligleri durmuş durumda. Antrenörleri çocuklarımızı hazır tutmaya devam ediyor. Oradan çıkacağına inandığım, geleceğimiz olabilecek çok iyi çocuklarımız var.
 
Koronavirüs salgını ile ilgili görüşleriniz nelerdir?
Sağlığın her şeyden önemli olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Sadece ligler açısından değil, tüm hayatın nasıl etkilendiğini gördük. Ülke olarak bu durumu birçok ülkeye göre daha hafif atlatmış olmamızda emeği olan herkese, dönemin kahramanı olan doktorlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Kulüp olarak biz de aldığımız önlemlerle herhangi bir olumsuzluk olmadan şu ana kadar geldiğimiz için mutluyuz. Tabii ki asil süreç ligler başladığımda yaşanacak gibi duruyor.
 
Federasyon nasıl bir karar almalı, neler yapılmalı?
Tabii ki ilk beklentimiz böyle sıkıntılı bir süreçte liglerin oynatılmaması yönündeydi. Sonuçta dediğimiz gibi sağlık her şeyden daha önemli. Yalnız işin ekonomik kısmında biz saha kenarındakilere pek söz düşmüyor. Ancak tabii cevaplanması gereken birçok soru da halen mevcut. Örneğin maç öncesinde bir kulüpten pozitif yaka çıkarsa, diğerleri karantinaya alınması gerekecek. Bu dönemde maçlar nasıl oynatılacak gibi... Galiba birçok sorunun cevabını yaşayarak öğreneceğiz.
 
Gelecekteki hedefleriniz nelerdir?
Hedefimiz öncelikli olarak, Türkiye'de sporun en büyük markalarından olan ve bir şehrin sevdası haline gelmiş Eskişehirspor'u ayakta, dimdik, gelecek için umut vadeden, genç kadroya sahip ve sürekli genç oyuncular yetiştiren bir kulüp haline yeniden getirebilmek.
 
Eskişehirspor taraftarı ile ilgili düşünceleriniz nelerdir?
Tarihinde her zaman olduğu gibi tüm spor camialarına her anlamda örnek teşkil eden bir taraftarımız var. Bu kulübün hiçbir zaman yıkılmayacağını düşünüyorum. Çünkü kendisine sonsuz bir sevgiyle bağlı olan bir nesil var ve bu nesil yeni nesiller yetiştirmeye devam ediyor.

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti