Zabıta ekipleri görev başında

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler okul kantinlerini ve servis araçlarını denetledi.

Gündem Yorum: 0 / 19 Kasım 2018 18:18
Zabıta ekipleri görev başında
-A +A

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler okul kantinlerini ve servis araçlarını denetledi. Ekipler, kantinlerin fiyat etiket ve hijyen kontrolleri ile servis araçlarının güzergâh ve ruhsat denetimlerini gerçekleştirdi. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, öğrencilerin sağlıklı beslenme ve güvenli ulaşım ihtiyaçlarını karşılayan kantin ve servis araçlarını denetledi.
Fiyat Etiketi Yönetmeliği çerçevesinde kantinlerdeki ürünlerin etiket, son kullanma tarihi ve hijyene uygunluğunu denetleyerek kantin hizmeti veren işyerinde ruhsat ve temizlik kontrolü yaptı. Servis Hizmetleri Yönetmeliği çerçevesinde ise okul servis araçlarının güzergah izin ve çalışma ruhsatlarını denetleyen zabıta ekipleri, araçlarda fazla yolcu ve şoför uygunluk kontrollerini gerçekleştirdiler. HM
 Eskişehir’de okuyan çocukların sağlık ve güvenliklerini korumak amacıyla okullarda gerçekleştirdikleri denetimleri özveriyle sürdürdüklerini belirten zabıta ekipleri, rutin kontroller dışında vatandaşlardan gelen ihbarların da değerlendirilerek gereğinin yapıldığını ifade ettiler.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti