Yerli üretim seferberliği

Ülkemizde üretilen ürünlerin üzerinde ‘yerli üretim’ logosu bulundurmak zorunlu hale geldi. Şehrimizde de birçok market ve mağazada uygulama hayata geçirildi. Vatandaşlar ise uygulamadan memnun olduklarını söyledi.

Ekonomi Yorum: 0 / 16 Ekim 2018 18:03
Yerli üretim seferberliği
-A +A

Ticaret Bakanlığı son dönemlerde ekonomide yaşanan dalgalanmalara karşı yerli malına özendirmek amacıyla ülkemizde üretilen malların üzerine ‘yerli üretim’ olduğunu belirten logo koyulmasını zorunlu kılmıştı. Öte yandan fiyat uygulamasıyla ilgili gidilen değişiklikteyse malın satış fiyatı ve birim fiyatının yanı sıra fiyatın uygulandığı tarihin de bulundurulması mecbur koşulmuştu. Fırsatçılığın engellenmesi ve ekonomik istikrara katkı sunulması amaçlanan uygulama şehrimizde de birçok farklı noktada hayata geçirildi.Vatandaş ise uygulamadan memnun.
Adnan Özgür: Aslında çok güzel bir şey de geç kalınmış bir şey. Tabi yerli ürün bulabilirsek. Alışveriş yaparken yerli üretim olup olmadığına dikkat ediyoruz. Önceliğimiz yerli üretim. Öyle olması bizim için çok iyi bir şey.Geç kalınmış ama yine de güzel bir uygulama.
Filiz Özgür: Uygulama faydalı. Alışveriş yaparken logoya dikkat ediyoruz.
Levent Aşit: Dört dörtlük uygulanırsa biz de memnun oluruz. Ama inşallah uygulanır, diğerleri gibi sözde kalmaz. Daha önce yerli üretim olup olmadığına dikkat etmiyordum ama bundan sonra edeceğim.
Mehmet Ekiz: Uygulamayı iyi buldum, çok doğru. Bu uygulamanın kontrolü olursa çok iyi olur. Kontrol etsinler, vatandaşa yazık oluyor. Alışveriş yaparken yerli üretim olmasına dikkat ediyorum. Yabancı ürün kesinlikle almam.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti