Yenigünce 9 Kasım 2018

Yenigünce'de bugün

Yenigünce Yorum: 0 / 9 Kasım 2018 01:02
Yenigünce 9 Kasım 2018
-A +A

AVRUPA’DAN AFRİKA’YA
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Türkiye – Fildişi Sahilleri Parlamentolar arası Dostluk Grubu Kurucu Başkanı oldu.
Parlamenter diplomasi çerçevesinde; parlamenterlerin ülkeler arasındaki karşılıklı anlayışı geliştirme, çeşitli konularda işbirliği ve görüş alışverişinin sağlanması, iki dost ülke parlamentoları arasında yakınlaşma, Parlamento üyelerinin tanışması ve ülkelerin tanıtımı için karşılıklı resmi ziyaretler düzenleyerek uluslararasındaki dostluğun geliştirilmesine yardımcı olmak amacıyla oluşturulan karşılıklı diplomatik münasebetleri kapsıyor. Grubun yönetim kurulu asıl üyeleri arasında İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Bursa Milletvekili Zafer Işık, Çorum Milletvekili Erol Kavuncu ve Şanlıurfa Milletvekili Eşref Fakıbaba bulunuyor.
Avrupa yollarında görmeye alışık olduğumuz Emine hocayı, anlaşılan o ki bundan böyle Afrika’da da göreceğiz!

 

GÜNCENİN SÖZÜ
Yarın bambaşka bir insan olacağım diyorsun. Niye bugünden başlamıyorsun? Epiktetos
 

O AN!Masal Şatosu’nda ‘Küçük Mohikanlar’ atölyesi düzenledi. 8 – 15 yaş aralığındaki çocuklar için düzenlenen etkinlikte bir Kızılderili kabilesi olan Mohikanlar’a ait geleneksel şapkalar üretildi. Fon kartonu, ip, kumaş ve yapıştırıcı kullanarak ürettikleri şapkaları takıp kendilerine Mohikan makyajı yapılan çocuklar kurulan Kızılderili çadırı önündeki yapay ateş etrafında oynamaya başladılar.


YÜZÜGÜLLÜ HALKLA İÇ İÇE
Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, halk pazarına giderek vatandaşları ve esnafı ziyaret etti.
Her fırsatta vatandaşlarla bir araya gelmeye özen gösteren Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, halk pazarını ziyaret ederek Sivrihisarlılarla bir araya geldi. Başkan Yüzügüllü, burada hem vatandaş ve esnafla sohbet etti, hem de taleplerini dinledi. Hamid Yüzügüllü'ye teşekkür eden vatandaşlar, ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirdi.


GÜNCENİN BEYANATI
Akademisyenlerin ihracı Türkiye’de bilim üretimini azalttı. Türkiye’nin uluslararası atıf yapılan makale sayısı sosyal bilimler alanında yüzde 44’e geriledi. Demokrasi, özgürlükler kalitemizi ilerletemediğimiz sürece, eğitimde de istenilen hedeflere ulaşmayız (CHP Eskişehir milletvekili utku Çakırözer)


GÜNCENİN FENOMENİ
20. yüzyıl Türk siyasal yaşamının en önemli isimlerinden olan Karaoğlan lakaplı CHP ve DSP Genel Başkanlarından merhum Bülent Ecevit, Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde Eskişehirlilerin katılımıyla gerçekleştirilen ‘Karaoğlan’ı Anıyoruz’ adlı panel ve fotoğraf sergisinde anıldı. Sergiyi gezenler ilk kez gördükleri fotoğrafların da fotoğraflarını çekmeyi ihmal etmediler…
UYGURLARI UNUTMUYOR!
Eskişehir Anadolu Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Doğanses, Çin’in Doğu Türkistan’a yönelik uyguladığı politika ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.
 Doğanses  "Doğu Türkistan’ı sürekli duyarız. Duyarız da içimiz kan ağlar Doğu Türkistan’da yapılan Çin zulmüne. Türkler mazlumlara yüz yıllardan beri kucak açmış, sahip çıkmış ve yanında olmuştur. Mesele Doğu Türkistan olunca sessiz kalmışızdır. Oysa orada zulüm var, baskılar var. Doğu Türkistanlı soydaşlarımıza baskı ve asimile politikası yürüten Çin yönetimini şiddetle kınıyorum."

 

GÜNCENİN KARİKATÜRÜSOSYAL MEDYA
 


Sevgili Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanımız, Hocamız Prof. Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN’in Yaş gününü kutlar, ŞEHRİMİZE daha uzun yıllar hizmet yapmasını diler, sağlık ve mutluluklar dilerim

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenigünce
Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce'de bugün

16:36 - 13 Ocak 2019
Yenigünce
Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

12:59 - 29 Aralık 2018
Yenigünce
Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

01:50 - 23 Aralık 2018
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti