Yenigünce 8 Kasım 2018

Yenigünce'de bugün

Yenigünce Yorum: 0 / 8 Kasım 2018 01:15
Yenigünce 8 Kasım 2018
-A +A

HESAP KİTAP ORTADA
Dizel bir otobüsün 100 km mesafede tükettiği yakıt miktarı 33,16 litre iken; Tepebaşı Belediyesi’nin elektrikli otobüsleri ise 65 kwh enerji ile 100 km yol alabiliyor. Güncel enerji fiyatları ile (1 litre dizel yakıt = vergiler dahil 6,30 TL – 1 kwh elektrik = vergiler dahil 0,60 TL) dizel bir otobüs 100 km’de 208,9 TL’lik yakıt harcarken, Tepebaşı Belediyesi’nin elektrikli otobüsleri ise aynı mesafede 39 TL’lik elektrik kullanmış oluyor.
Tepebaşı Belediyesi böylelikle 100 km’lik mesafede, dizel bir otobüse göre 169,9 TL yakıt tasarrufu yapmış oluyor.
…/…
Hesap kitap ortada…
Hem maddi tasarruf sağlanıyor, hem de çevreyi kirletmiyor!
Bir gün tüm otobüsler “elektrikli olacak” 
Eskişehir’in bu konuda da bir ilki başarmalı diyoruz…

 

GÜNCENİN SÖZÜ
Bir yargıç: iyi niyetle dinlemeli, akıllıca karşılık vermeli, sağlıklı düşünmeli, tarafsızca karar vermelidir. Sokrates
 

O AN!Geçen günlerde, AK Parti övgüleriyle tanınan bir kişi sosyal paylaşım sayfasında, bale eğitimi alan çocukların fotoğraflarını paylaşarak ; “bale adı altında soyunuyorlar” şeklinde sapkın ve yakışıksız ifadeler kullanmıştı. Minik balerinler bu düşünceyi protesto etmek için Hamamyolu’nda bir gösteri yaptı. Büyük beğeni aldı…

 

HERKESE ÖRNEK OLMALI!
Odunpazarı Belediye Meclis’inde başkan Kazım Kurt, “organ bağışı” konusuna da değindi. Kurt, kök hücre ve organ bağışı konusunda
bütün yurttaşları duyarlı olmaya çağırdı. “Ben organlarımı bağışladım” diyen Kazım Kurt, organ nakli bekleyen yurttaşlar için herkesin doğrultuda hareket etmesinin hayati önem taşıdığını ifade etti.
Başkan Kazım Kurt’un bu tavrı umarız tüm yöneticilerimize örnek olur!


GÜNCENİN BEYANATI
Sevgili gençler bizler sizlerden büyük başarılar bekliyoruz. Ülkemizi bize emanet edilen seviyeden daha ileri ve aydınlık bir geleceğe taşımak için daha çok çalışmanız gerekiyor. Mustafa Kemal Atatürk'ün hedef gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkmak 2023, 2071 hedeflerine ulaşmak ve uluslararası arenada güçlü ve büyük devletler  arasında yer almayı istiyorsak üniversitelerimize değer vermek ve onlara daha fazla kaynak ayırmamız gerekir. (Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca )
 


GÜNCENİN FENOMENİ
Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi’nde gerçekleştirilecek ve 4 hafta sürecek olan “Kadınlara Yaratıcı Yazarlık Atölyesi” çalışmalarına başladı. Atölye çalışması ile kadınların yeteneklerini keşfetmesi ve yaratıcı yazma tekniklerini öğrenmesi amaçlanıyor. Nilay Yılmaz’ın eğitmen olarak katıldığı atölye çalışmalarında katılımcılar, farklı duyu ve gözlemlerini yaratıcı düşünceleri ile birleştirme, kendilerini rahatlıkla ifade etme becerisi kazanıyor.BU OYUN KAÇMAZ!
Anneler Tiyatro Topluluğu, 10 Kasım’a özel bir müzikli oyun ile izleyici karşısına çıkacak. Tepebaşı Belediyesi Anneler Tiyatro Topluluğu, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla özel bir oyun sahneleyecek. Katılımcılara duygusal bir gece yaşatacak olan, Beni Hatırlayınız isimli müzikli oyunun yönetmenliğini Hafize Erdoğan üstleniyor. 9 Kasım Cuma günü, Tepebaşı Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek oyun saat 19.30’da başlayacak. Katılımın ücretsiz olacağı etkinlik hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 221 22 06 numaralı telefondan yetkililere ulaşabilecek.
 

GÜNCENİN KARİKATÜRÜSOSYAL MEDYA
 

Sağlık-Sen Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, sosyal medya hesabından “Rızkımı veren Hüda’dır, kula minnet eylemem.” Cümlelerini paylaşarak, takipçilerini selamladı…
 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenigünce
Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce'de bugün

16:36 - 13 Ocak 2019
Yenigünce
Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

12:59 - 29 Aralık 2018
Yenigünce
Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

01:50 - 23 Aralık 2018
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti