Yenigünce 5 Kasım 2018

Yenigünce'de bugün

Yenigünce Yorum: 0 / 5 Kasım 2018 01:41
Yenigünce 5 Kasım 2018
-A +A

ANADOLU’NUN BÜYÜK BAŞARISI
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, dünya üniversiteleri sıralamasında  "tüm performans" göstergelerinde 8, araştırma kategorilerinde de 4. sıraya yerleşen Anadolu Üniversitesinin başarısını sosyal medya mesajında paylaştı.
AÜ'den yapılan açıklamaya göre, merkezi İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education (THE) tarafından açıklanan "Dünya Üniversiteleri Sıralaması 2019" sonuçlarında, AÜ'nün tüm performans göstergelerinde geçen yıla nazaran 9 sıra yükselerek 8’inci sırada yer alma başarısı gösterdi, tüm araştırma kategorilerinde ise 4’üncü sırada yer aldı. 
AÜ'nün elde ettiği başarıyı sosyal medya hesabından duyuran YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç, mesajında, "THE tarafından yapılan sıralamada Anadolu Üniversitemiz Eğitim Araştırmaları performans göstergelerine göre 23,9 puan ile 355’inci, Türkiye’de ise ilk sırada yer almayı başarmıştır." ifadesini kullandı. 
 

GÜNCENİN SÖZÜ
İsterseniz kitaplıklarınıza kilit vurun; ama zihnimin özgürlüğüne vurabileceğiniz ne bir kilit var ne de bir sürgü, ne de kapatabileceğiniz bir kapı. Virginia Woolf

O AN!

 

MİHALIÇÇIK’A GENÇ ADAY
CHP’den Mihallıçık Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu duyuran Suat Uzan, başvurusunu CHP İlçe Başkanı İsmet Taner’e verdi. 32 yaşındaki Suat Uzan, CHP’den Mihallıççık Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulundu. Başvuru dosyasını CHP İlçe Başkanı İsmet Taner’e teslim eden Uzan, “Doğup büyüdüğüm toprakların dertlerini biliyorum.  Hemşerilerimin derdine derman olmak için Mihalıççık Belediye Başkanlığı Aday Adaylığımı ilçe başkanlığımıza yapmış bulunmaktayım” dedi.

GÜNCENİN BEYANATI
Tam da aşağı tükürsek sakal yukarı tükürsen bıyık durumu. Bu sistemde faizi yükseltse enflasyon artacak, fiyatlar uçacak, faizi düşürse döviz yükselecek yine fiyatlar artacak. 2018 enflasyon hedefini yüzde 23,5’e yükseltti. Saadet Partisi Ekonomik İşler Başkanı Turgay Koçyiğit


GÜNCENİN FENOMENİ
Bir sanayi sitesinde kurduğu atölyesinde otantik tekneler üretmeye başlayan 28 yaşındaki girişimci Halit Şahin, Türkiye'nin pek çok kentinden gelen siparişlere yetişmek için gece gündüz çalışıyor.


KENT KONSEYİNİ ANLATTILAR
Türkiye Kent Konseyleri Birliği Başkanı Nuray Akçasoy ve Yürütme Kurulu üyeleri, Van-Tuşba Kent Konseyinin davetlisi oldu. Yürütme Kurulu toplantısı öncesi Van Valiliği, Tuşba Belediyesi ve Kaymakamlığı ile Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğü ziyaret edildi. Kent Konseyi’nin yaptığı çalışmaları anlatan Nuray Akçasoy Kanal M’de yayınlanan Haftanın Analizi adlı programa da konuk oldu.

GÜNCENİN KARİKATÜRÜSOSYAL MEDYA
 

Arabasının üstüne gişden kediyle oyun oynayan şoför, ayağıyla kediyi korkutmak isterken arabasının camını kırdı.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenigünce
Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce'de bugün

16:36 - 13 Ocak 2019
Yenigünce
Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

12:59 - 29 Aralık 2018
Yenigünce
Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

01:50 - 23 Aralık 2018
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti