Yenigünce 5 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

Yenigünce Yorum: 0 / 6 Aralık 2018 12:39
Yenigünce 5 ARALIK 2018
-A +A

ALTINSAPAN’IN İSMİ CADDEDE YAŞAYACAK
Eskişehir merkez ve ilçelerinde sürdürdüğü kazılarla bölgenin arkeoloji tarihine ışık tutan Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erol Altınsapan, Sivrihisar Belediyesi tarafından ilçede bulunan bir caddeye ismi verilerek onurlandırıldı. 
Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü’nün Başkanlığında toplanan Belediye Meclisinin, Kasım 2018 Toplantı gündeminde oylamaya sunduğu cadde isminin değiştirilmesine yönelik öneri 5393 Sayılı Kanunun 18/n ve 81. Maddeleri gereğince oy birliğiyle kabul edilerek karara bağlandı. Eskişehir arkeoloji tarihi açısından bölgenin önemli sanat tarihçileri arasında yer alan Prof. Dr. Erol Altınsapan’ın ismi alınan kararla birlikte artık Eskişehir’in Sivrihisar İlçesi’nde büyük bir gururla yaşatılacak. Prof. Dr. Altınspan'ın isminin verildiği cadde aynı zamanda burada kazı çalışması gerçekleştirilmesi bakımından da önem taşıyor. 


 

GÜNCENİN SÖZÜ
İnsan parasını kaybedince fakir, özgürlüğünü kaybedince esir, aşkını kaybedince şair olurmuş. Özdemir Asaf

 

O AN!Doğal ortamları korumak için farkındalık oluşturmaya çalışan ve kendisine 'Gürleyik Avatarı' adını veren Halit Gürsoy, hava koşullarına aldırmadan suya atladı.


İLGİNÇ TASARIM
Bir çocuk annesi Mualla Durgut, ailelerin verdiği bebek ve çocukların saçından kolyeler yapıyor. Bir ay önce bu işe başlayan ve kısa sürede güzel tepkiler alan Durgut şimdilerde hayli sipariş alıyor. Mualla Durgut (30), ilk olarak kendisi için oğlunun saçından kolye yaptı. Ailesi ve çevresindeki insanlardan kolye için olumlu tepki alan Durgut, ‘neden insanlar kendileri için en değerli olan kişilerin saçlarını boyunlarında taşımasınlar’ diye düşünerek bu işe yöneldi.
İlk olarak yakın çevresine kolye yapan Durgut, daha sonra Eskişehir’de tek olan çocuk kuaförüyle çalışmaya başladı. Durgut, sosyal medyada açmış olduğu sayfa ile de yaptığı kolyeleri sergileyip satmaya başladı.  Durgut en büyük hayalinin kendisine ait bir dükkân açmak olduğunu belirtti.
 

GÜNCENİN BEYANATI
Bir Nefes Kadar Acil Mi? Bir eğitim ve bilinçlendirme kampanyası. Bu kampanya çerçevesinde 112 Acil Çağrı hattının gereksiz kullanımı ve ambulansların görevi dışında kullanımı konusunda bir bilinçlendirme ve eğitim sebebiyle bu kampanyayı başlattık. İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Veli Görkem Pala

 


GÜNCENİN FENOMENİ
Büyükşehir Belediyesi tarafından Anemon Otel’de düzenlenen yemekte işitme engelli çocukların yaptığı gösteri büyük beğeni topladı.SINIRLARI AŞAN EVLİLİK TÖRENİ
Türkiye'de üniversite eğitimine devam eden Bangladeşli öğrenci Moshiur Rahman, ailesinin kendi ülkesinde görücü usulü ile bulduğu Maria Tasnin ile internet üzerinden gerçekleşen nikahla evlendi. Tasnin ile yüz yüze hiç görüşmeyen Rahman, eşini ilk kez 2 ay sonra Türkiye'ye geldiğinde görebilecek.  İki ülke arasında okunan dualar ve yapılan konuşmalar sonrası nikâhları kıyılan çifte, Türkiye'deki ve Bangladeş'deki yakınları kamera önünde alkışlarla destek vererek gelin ve damadı tebrik etti.
 

GÜNCENİN KARİKATÜRÜSOSYAL MEDYA
 

Rize'nin kuzey ve güneyini en kısa yoldan birbirine bağlayacak olan Salarha Tüneli'nde sona yaklaşılıyor. Tünel çalışmalarında ışığın görünmesine bir tüpte 480, diğer tüpte ise 680 metre kaldı.

________________________________________________________________________________________________________________

 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenigünce
Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce'de bugün

16:36 - 13 Ocak 2019
Yenigünce
Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

12:59 - 29 Aralık 2018
Yenigünce
Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

01:50 - 23 Aralık 2018
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti