Yenigünce 4 Kasım 2018

Yenigünce'de bugün

Yenigünce Yorum: 0 / 4 Kasım 2018 01:45
Yenigünce 4 Kasım 2018
-A +A

FARKINDALIK OLUŞTURUCAKLAR
02-08 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle, Kanatlı Alışveriş Merkezi içinde Lösev farkındalık standı açıldı. Stant kurulum ve satış amacı hakkında bilgi veren Lösev yetkilileri, “Amacımız Çocuklarımızı Hep Birlikte Güldürebilmektir” dedi. Lösev üyeleri ve bu hastalığa yakalanmış çocukların ailelerin hazırladığı hediyelik eşyalar ve özel notlar içeren standa Kanatlı’ya gelen misafirler büyük ilgi gösterdi.
Hediyelik eşyaya ve özel notlara ilgi gösteren misafirlere stant görevlileri, hazırladıkları beyaz maskeleri ve balonları dağıtarak kansere karşı dikkat çekti. Yetkililer çocukların hastalıkları süresince ailelerin “endişe, korku, yalnızlık ve acıyla” tanıştıklarını ve bu süreçte hastalıkla mücadele eden çocuklara ve yakınlarına bu zor dönemde yardım elini uzatarak destek olmak istediklerini paylaştı. Standı ziyaret eden Kanatlı AVM Genel Müdürü Zehra Kutlu birbirinden güzel el yapımı çalışmalarından dolayı Lösev Üyelerini ve stant görevlilerini tebrik etti.


 

GÜNCENİN SÖZÜ
Kadir bilmek, kıymet bilmek; bağlılığın, saygının, güvenin karşılığını vermek, değerli olmanın, sayılmanın, güvenilmenin ilk şartıdır. Tarık Buğra
 

O AN!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi geçmişte koku ve yangınlarla bilinen şehir çöplüğünü elektrik üreten dev bir tesise dönüştürdü. 95 bin hanenin elektrik ihtiyacını karşılayan tesis ortaya çıkan sera gazı ile de şehri süsleyen rengarenk çiçekleri yetiştiriyor.

ÖZDEMİR’DEN YENİ KİTAP
Eskişehir'in yazar -öğretmenlerinden Rıza Özdemir'in dördüncü kitabı “Çerkes Ethem Gözü İle Kurtuluş Savaşı” çıktı. Kitap hakkında bilgi veren Rıza Özdemir, “Çerkes Ethem’in Kurtuluş savaşındaki rolü hep tartışmalı,muğlak kalmıştır. Tartışmaların kaynağında ise Çerkes Ethem’in Yunan ordusuna sığınması neden  olmuştur. Bu olaya hep tek taraflı bakıldığına inanıyorum. Çerkes Ethem’in anılarından yararlanarak, niçin sığınmak zorunda kaldığını ve niçin dönmek istemediğinin romanımsı bir dille yazmaya çalıştım. Tartışmaları, muğlaklığı ufacık da olsa katkım olur diye bu kitabı kaleme aldım” dedi.


GÜNCENİN BEYANATI
Mahmudiye Atçılık Meslek Yüksek Okulunun tedavide önemli bir rolü olacağına inanıyoruz. Bu bir başlangıç. Bugün de yavrularımızla beraber geldik. İnşallah onları atlar ile tanıştırıyoruz. Umarım bu tedavinin başlangıcı olur. Bundan sonra da devam ederler diye düşünüyorum. Bir özelliği de Türkiye’de ilk olması. İnşallah imkanlarını genişleterek, geliştirerek Mahmudiye’nin atlı terapinin merkezi olmasını istiyoruz. AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay


GÜNCENİN FENOMENİ
Eskişehir'de yaşayan bedensel engelli 70 yaşındaki Hakkı Önem'in, engelli aracına Büyük Önder Atatürk ile 2. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Metin Temel’in fotoğrafını astı. Durumdan haberdar olan Temel, Önem’e teşekkür ederek hediye yolladı.ÖNDER İSTİFA ETTİ
2017 yılının Mayıs ayında yapılan Eğitim İş kongresinde başkan seçilen Eğitim İş Şube Başkanı Abdül Kadir Önder, görevinden istifa etti. Göreve geldiği günden bu yana eğitimde yaşanan konularda başarılı yol çizen Önder, Eğitim İş Şubesinde görev yapan herkese teşekkür etti.
Emekli olmayı düşündüğünü ve bu nedenle istifa ettiğini söyleyen Önder, “Önümüzdeki süreçte emekli olmayı düşündüğümden, kalan zamanda ailemle daha fazla zaman geçirmek istiyorum. Bu nedenle Eğitim İş Eskişehir Şube Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Üyeliğinden çekildim. Benimle birlikte özveri ile çalışan, başta Yönetim Kurulu arkadaşlarım olmak üzere kurullarımıza, iş yeri temsilcilerimize ve üyelerimize teşekkür ederim. Basın emekçilerimiz ve tüm emek verenlere ayrıca teşekkür ederim. Görev yaptığım sürede istemeden de olsa kırdığım, üzdüğüm varsa özür dilerim. Sevgi ve saygılarımla” dedi.

 

GÜNCENİN KARİKATÜRÜSOSYAL MEDYA
 

Japonya'da bir sosyal medya kullanıcısı tarafından 'Canlı Suşinin Çilesi' başlığıyla paylaşılan görüntüler, sosyal medyada izlenme rekoru kırdı.
 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenigünce
Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce'de bugün

16:36 - 13 Ocak 2019
Yenigünce
Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

12:59 - 29 Aralık 2018
Yenigünce
Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

01:50 - 23 Aralık 2018
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti