Yenigünce 31 Ekim 2018

Yenigünce'de bugün

Yenigünce Yorum: 0 / 31 Ekim 2018 01:23
Yenigünce 31 Ekim 2018
-A +A

KURTULUŞ REÇETEMİZ ATATÜRK
 ‘Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacağız’ sloganıyla Adalar’da toplanan binlerce Eskişehirli, Cumhuriyetimizin 95’inci yıl dönümünü yaptığı yürüyüşle coşku içinde kutladı. Porsuk Bulvarı Atatürk Caddesi girişinde bir araya gelen binlerce Eskişehirli,‘Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacağız’ sloganıyla yürüyüş yaptı.
Yürüyüş sonrası sivil toplum kuruluşları adına konuşan Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Azmi Kerman, çok önemli mesajlar verdi. “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın bir mucizenin, bir devrimin, bir yeniden doğuşun adıdır” diyen Azmi Kerman’ın sözleri büyük alkış aldı.
Azmi Kerman, Atatürk’ün gösterdiği yoldan Eskişehirlilerin hiçbir zaman vazgeçmeyeceğini söyleyerek, “Büyük Atatürk’ün en büyük eseri olarak gördüğü Cumhuriyetimiz son dönemlerde büyük zorluk ve sıkıntılarla karşı karşıya. Ama bizler bu zorluklara karşı Cumhuriyet sevdamızı sürdüreceğiz. Kurtuluş reçetesi Atatürk devrim ve ilkeleridir. Yaşasın Atatürk, yaşasın Cumhuriyet” dedi.

 

GÜNCENİN SÖZÜ
Gözlerimi kapayabilir, kulaklarımı tıkayabilir, ama düşünmeden edemezdim. Cengiz Aytmatov

O AN!

AK Parti Eskişehir İl Başkanlığı tarafından yaptırılan dev Türk bayrağı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle şehrin en yüksek tepesinde göndere çekildi. 

BAŞARILAR DİLEDİ
Azerbaycan Parlamentosu Milletvekili Dilara Cebrailova, Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Başkanı Cavit Aydın ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Anadolu Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’ya nezaket ziyaretinde bulundu. Rektörlük Ofisi’nde gerçekleşen görüşmede Dilara Cebrailova ve Cavit Aydın, hayırlı olsun dileklerini ileterek Rektör Prof. Dr. Çomaklı’ya başarılar diledi. 


GÜNCENİN BEYANATI
Hedeflediğimiz 2023 vizyonuna geçmişten aldığımız güçle ortak bir geleceğe kararlı adımlarla yürüyeceğiz. Cumhuriyetin kazanımları şüphesiz ki toplumumuzun vazgeçilmez unsurlarıdır. Bizler aynı ideallere sahip aynı mirasın azimli neferleri olarak yeni Türkiye yolunda yeni nesillerimiz için yeni aydınlık ufuklara muasır medeniyetler seviyesine ulaşma yolunda durmadan çalışacağız. AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan


GÜNCENİN FENOMENİ
Türkiye'nin ilk profesyonel kadın akrobasi pilotu Semin Öztürk Şener'in akrobasi uçağını saran insanların oluşturduğu hilaller ile çekildi. Ellerinde Türk bayrakları ile onar metre çapında iki hilal oluşturan vatandaşlar da çekilen Cumhuriyet Fotoğrafı içinde yerlerini aldı.


VATANDAŞTAN YOĞUN İLGİ
Ülkü Ocakları Eskişehir Yunus Emre İlçe Başkanlığı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle Eskişehirlilere Türk bayrağı hediye etti. Çarşı bölgesinde yapılan etkinliğe Ülkü Ocakları Eskişehir Yunus Emre İlçe Başkanı Ahmet Biricik de katıldı. Başkan Biricik ve ocak üyelerinin stant açarak dağıttığı Türk bayraklarına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili görüşlerini paylaşan Başkan Biricik, "Büyük Türk milletinin Cumhuriyet Bayramını en samimi duygularımla tebrik ediyor, bilhassa kutlu varlığının sonsuza kadar devam edeceğini herkesin bilmesinde fayda görüyorum" ifadelerini kullandı. 

GÜNCENİN KARİKATÜRÜSOSYAL MEDYA
 

Japonya'nın başkenti Tokyo'da bulunan bir ulusal bahçe görevlisi, ziyarete gelen turistlerden giriş ücreti istemeye korktuğu için işletmeyi yaklaşık 220 bin dolar zarara uğrattı.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenigünce
Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce'de bugün

16:36 - 13 Ocak 2019
Yenigünce
Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

12:59 - 29 Aralık 2018
Yenigünce
Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

01:50 - 23 Aralık 2018
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti