Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

Yenigünce Yorum: 0 / 29 Aralık 2018 12:59
Yenigünce 29 ARALIK 2018
-A +A

SANDIK GÜVENLİĞİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ
CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar ve beraberindeki partililer baro Başkanı Avukat Mustafa Elagöz’ü ziyaret etti. Geçtiğimiz aylarda göreve seçilen Elagöz ve Baro yönetimine hayırlı olsun dileklerini de ileten Adar, “İçinde bulunduğumuz dönemde hukukun ne kadar büyük önem taşıdığını gözlemliyoruz. Yaklaşan seçim öncesi de bizlerin üzerinde durduğu asıl konu sandık güvenliği ve seçim hukukudur. Sandık güvenliğini, demokrasinin en temel güvenlik sorunlarının başında görüyoruz. Bu konuda Baro avukatlarına büyük sorumluluk ve görev düştüğüne inanıyoruz” dedi. Baro Başkanı Elagöz de göreve atanan CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar ve yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

 

GÜNCENİN SÖZÜ
Kimse iyi dediği birine aşık olmaz... Aşkın iyilikle ilgisi yoktur... Ahmet Ümit
 

O AN!

Kimse iyi dediği birine aşık olmaz... Aşkın iyilikle ilgisi yoktur... Ahmet Ümit
 

JANDARMADAN ÖĞRENCİLERE EĞİTİM
İç İşleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Trafik Dedektifleri Projesi kapsamında düzenlenen eğitimler devam ediyor. Eskişehir Jandarma Komutanlığı personeli proje kapsamında Mihalgazi ilçesi Alpagut Ortaokulu’nda öğrencilerle bir araya geldi. Mihalgazi Kaymakamı ve Mihalgazi İlçe Jandarma Komutanı’nın katılımı ile gerçekleşen eğitimde öğrencilere trafik güvenliği, emniyet kemeri kullanımı ve taşıt yolunda güvenli geçiş noktaları hakkında bilgi verildi.
 

GÜNCENİN BEYANATI

Tüketicilerin çok fazla sıkıntı yaşadığı ayıplı hizmet sonrasında para iadesi talepli başvuruları tarafımıza yapılan başvuruların yüzde 40’ını oluşturmaktadır. Geçtiğimiz yıllara oranla şikayet sayısı azalmakta ise de, halen öğrenci yurtlarında verilen ayıplı hizmetlerle ilgili tarafımıza başvurular yapılmaktadır. TÜKDES Genel Merkez Çözüm Merkezi Başkanı Av. Merve Sevim Özcan
 

GÜNCENİN FENOMENİ
"Bir Çocuk Gülerse Dünya Güler" sloganıyla yola çıkan Adalet İlkokulu öğrencileri "Haydi Sen de Oyna" projesine katıldı. 
İlkokul öğrencilerinin katıldığı proje kapsamında okulda bir oyuncak kumbarası oluşturuldu.
 


ÇATILAR BUZLANDI
Kentte etkili olan kar yağışı ve soğuk havalar sonrası çatılarda oluşan sarkıtlar vatandaşlar için tehlike teşkil ediyor. Hava sıcaklıklarının özellikle öğlen saatlerinde artması sonucu karların erimesi, çatı ve balkonlarda buz sarkıtlarının oluşmasına neden oldu. Yetkililer çatılardan düşebilecek buz sarkıtlarına karşı vatandaşları uyardı. Bazı yerlerde boyu bir metreye ulaşan buz sarkıtları, yayalar ve sokak aralarında park edilen araçlar için büyük tehlike oluşturuyor. Adeta bir mızrağı andıran sivrilikleriyle düşmesi durumunda ağır fiziki zarar verebilecek sarkıtlar kazaya davetiye çıkarıyor.
 

 


GÜNCENİN KARİKATÜRÜ
 
SOSYAL MEDYA
 


Adana havalimanında bir öğrencinin el konulan biber salçası komik yorumlara neden oldu.

___________________________________________________________________________________________________________
 
 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenigünce
Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce'de bugün

16:36 - 13 Ocak 2019
Yenigünce
Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

01:50 - 23 Aralık 2018
Yenigünce
Yenigünce 22 ARALIK 2018

Yenigünce 22 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

13:40 - 22 Aralık 2018
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti