Yenigünce 27 Ekim 2018

Yenigünce'de bugün

Yenigünce Yorum: 0 / 27 Ekim 2018 01:03
Yenigünce 27 Ekim 2018
-A +A

ÜLKENİN SORUNLARI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
TMMOB Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi 2. Danışma Kurulu Toplantısı Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezinde yapıldı. Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şube Başkanı Atila Tomsuk, oda çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Oda çalışmalarından bahseden Tomsuk, “Eskişehir’de yaz dönemi bittikten sonra seminerlerimize başladık. Her hafta düzenli olarak seminerlerimizi yapmaya çalışacağız. En büyük amacımız meslektaşlarımızın eksikliklerini oda olarak tamamlamak” dedi. Yaklaşan yerel seçimlere ilişkin ise Tomsuk, “Yerel seçimler geliyor. Demokratik kimler varsa TMMOB gerekli açıklamayı yapacaktır. Oda olarak onların arkasında durmaya devam edeceğiz. Bizler meslektaşlarımızla beraber odamıza sahip çıkarak odamızın ve ülkemizin sorunlarına çözüm bulmak adına elimizden geleni yapıyoruz” ifadelerinde bulundu.


 

GÜNCENİN SÖZÜ
Bazen önemli olmamalı gidecek olan ya da gelmeyen. Çünkü bazen, başlaman gerekir her şeye yeniden. Nazım Hikmet

O AN!

Eskişehir’de sonbahar aylarında soğuk havayla birlikte ortaya çıkan doğa renkleri adeta kartpostallık görüntüler oluşturdu.

ŞALVARLAR KADINLARDAN
İnönü Belediyesi ve İlçe Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen ve 2’ncisi düzenlenen “İnönü Yöresel Şalvarını Kendin Dik Kendin Giy” kursu tüm hızıyla devam ediyor. İlçede ilk kursa olduğu gibi ikinci kursa da ilginin yoğun olması üzerine kursiyerler üç guruba ayrıldı.
Guruplar halinde kursa katılan kadınlar bir taraftan diledikleri renk ve kumaşlarda şalvar dikme yeteneğine ulaşabilmenin heyecanını yaşarken diğer taraftan da ilçede unutulan kalıp ve tarzda şalvarları gelecek nesillere aktaracak olmanın mutluluğunu yaşıyor.GÜNCENİN BEYANATI
Mihalıççık’ta çalışmalarına başladığımız vatandaşların ürünlerini modern ve hijyenik koşullarda kurutabileceği meyve ve sebze kurutma tesisimizi birkaç ay içinde hizmete sunmaya hazırlanıyoruz. Burada hazırlanan ürünleri Eskişehir merkezinde kuracağımız üretici marketlerimizde aracı olmadan doğrudan çiftçimiz satabilecek. Çiftçimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen


 


GÜNCENİN FENOMENİ
Eskişehir’de, çalıştığı bankadan işini bırakarak ayrılan Emre Yücel isimli bir genç, çocukluk hayali olan tost sektörüne adım attı ve azmi sayesinde kendi işinin patronu oldu. 
CHP’YE DESTEK OLACAĞIM
Liberal Demokrat Parti Eskişehir’de yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi adaylarını destekleme kararı aldı. Destek olacaklarını söyleyen LDP İl Başkanı Önder Artan, ayrıca Tepebaşı Belediye meclis üyeliği için adaylığını da açıkladı. Önder Artan, CHP Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç’la bir araya gelerek çalışmalar hakkında konuştu.

 

GÜNCENİN KARİKATÜRÜSOSYAL MEDYA
 

ABD'de 2. Dünya Savaşı'ndan kalan ve Alman uçaklarının rengi ile boyanan gösteri uçağı otoyola çakıldı. Yere çakılan uçak, kısa sürede alev topuna döndü.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenigünce
Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce'de bugün

16:36 - 13 Ocak 2019
Yenigünce
Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

12:59 - 29 Aralık 2018
Yenigünce
Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

01:50 - 23 Aralık 2018
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti