Yenigünce 24 Ekim 2018

Yenigün'de bugün.

Yenigünce Yorum: 0 / 24 Ekim 2018 02:06
Yenigünce 24 Ekim 2018
-A +A

O KADAR ÇOK YAKIŞTI Kİ...
Büyükşehir Belediyesi ve Odunpazarı Belediyesi Eskişehirlilere muhteşem iki park hediye etti. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle vatandaşlara armağan edilen iki büyük park Eskişehir’e çok yakıştı.
Büyükşehir Belediyesi tarafından eski saman pazarı olarak bilinen alana yapılan çevre düzenlemesiyle şehrin yepyeni bir meydanı oldu. Kente anlam ve değer katan meydan hakkında açıklama yapan Başkan Yılmaz Büyükerşen, “başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere tüm hemşehrilerimizin içerisinde vakit geçirmekten keyif alacağı yeşil alanları Eskişehir’e kazandırmış olacağız” dedi.
Odunpazarı Belediyesi ise, Cumhuriyet kenti olan Eskişehir’e çok yakışan Cumhuriyet Parkı’nı şehre kazandırdı. Gökmeydan Mahallesi’ne yapılan yeni park hakkında konuşan Başkan Kazım Kurt, “28 Ekim Pazar Günü de Cumhuriyet’imize yakışır bir şekilde hem parkımızı açacağız hem de Cumhuriyetimizin 95’inci yılını coşkuyla kutlayacağımız bir gün geçireceğiz” dedi. Her iki park da cumhuriyet kenti olan Eskişehir’e çok yakıştı.

 

GÜNCENİN SÖZÜ
Yalnızlığı kalabalıkla doldurmasını bilmeyen kişi telaşlı bir kalabalık içinde yalnız olmasını da bilmez. Charles Baudelaire

O AN!

Tepebaşı Belediyesi tarafından oluşturulan Çocuk Senfoni Orkestrası Eğitim ve Çalışma Merkezi’nde çocuklar yeteneklerini keşfediyor.


ETOS’TAN CUMHURİYET BALOSU
Eskişehir Toplum ve Sanat Derneği (ETOS) tarafından bugün Anemon Otel’de Cumhuriyet Balosu düzenlenecek. ETOS tarafından bugün saat 20.00’de Anemon Otel’de Cumhuriyetimizin 95’inci yıldönümü nedeniyle Cumhuriyet Balosu düzenlenecek.
Kurtuluşun 95’inci yıldönümünü kutlamak için düzenlenen programa TRT İstanbul Radyo Sanatçısı Umut Akyürek de katılacak. ETOS yetkilileri organizasyona katılmak isteyen Eskişehirlilerin davetiye için 05061908807 ile 05335140807 numaralarından iletişim kurabileceklerini söyledi.


GÜNCENİN BEYANATI
Bu başarı, üniversitemiz öğretim elemanlarının koordinasyonlu ve özverili çalışmalarının bir ürünüdür. Bu nedenle de üniversitemizin bu başarısındaki asıl mimarların, siz öğretim elemanlarımız olduğunu düşünüyorum ve Bakanımız Mustafa Varank’ın, bana takdim etmiş olduğu bu ödülü sizlere armağan etmek istiyorum. Bu bizim açımızdan güzel bir başlangıç ancak bir son değil. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı


GÜNCENİN FENOMENİ
'Her Şey Çocuklar İçin’ ilkesiyle çalışmalarını sürdüren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu’nda çocukların hayal dünyalarının gelişimine katkıda bulunmak ve küçük motor becerilerinin güçlenmesine yardımcı olmak maksadıyla ‘Kâğıt Karakterler Atölyesi’ düzenlendi.ŞANLI ADAY ADAYI OLDU
Yerel seçimler, 31 Mart 2019’da yapılacak. Seçime girecek siyasi partilerde de aday adaylığı başvuruları devam etmekte. Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı da geçtiğimiz gün CHP Han İlçe Başkanı Deniz Açık’a aday adaylığı başvurusun yaptı. 24 Haziran seçimlerinden sonra kongre yapılması için imza veren Şanlı’nın tekrar aday gösterilip gösterilmeyeceği merak konusu.


GÜNCENİN KARİKATÜRÜSOSYAL MEDYA
 

Sinop'ta babasından kalan tek katlı ahşap evi korumak isteyen vatandaş, evi temelinden ayırıp 1,5 kilometre uzaklıktaki kendi arazisindeki inşaat halindeki evin üzerine kurdu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenigünce
Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce'de bugün

16:36 - 13 Ocak 2019
Yenigünce
Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

12:59 - 29 Aralık 2018
Yenigünce
Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

01:50 - 23 Aralık 2018
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti