Yenigünce 23 Ekim 2018

Yenigün'de bugün.

Yenigünce Yorum: 0 / 23 Ekim 2018 01:46
Yenigünce 23 Ekim 2018
-A +A

EMPATİ EĞİTİMİ DÜZENLENECEK
Tepebaşı Belediyesi Sosyal Yaşam Okulu bünyesinde yürütülen “Kadınlara Eğitim” projesi kapsamında “Özgürlükçü Çocuk Odaklı Ebeveynlik” söyleşisi düzenlenecek. Tepebaşı Belediyesi ve Köprübaşı Lions Kulübü ortaklığıyla düzenlenecek olan eğitimde, çocukların temel psikolojik ihtiyaçlarının karşılanarak, onlarla empati kurma yolunda ebeveynlere düşen görevler, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Şadi İdem tarafından anlatılacak.  
Özgürlükçü Çocuk Odaklı Ebeveynlik söyleşisi 24 Ekim Çarşamba günü saat 14.30’da, Tepebaşı Belediyesi 23 Nisan Çocuk Sanat Merkezi’nde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

 

GÜNCENİN SÖZÜ
İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar ise kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların sevilmeleri ve insanların kullanılmaları. Cemil Meriç

O AN!

Sadece Türkiye’den değil dünyanın dört bir yanından çocuklar Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan Masal Şatosu’nda gönüllerince eğleniyor.

MÜHENDİS ADAYLARI DEVRİM’İ İNCELEDİ
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi mühendislik fakültesi öğrencileri Türkiye’nin ilk yerli otomobili olan Devrim’i arabasını ziyaret etti.  Her yıl binlerce turisti ağırlayan Devrim arabasını gören genç mühendisler Devrim arabasını çok beğendi. ESOGÜ’de eğitim gören gençler hatıra fotoğrafı çektirdi.

GÜNCENİN BEYANATI
Cumhurbaşkanımızın bu ilçede temsilcisi olarak bir araya gelmekten de onurluyuz. Sahada sürekli karşılaştığımız, hemen her gün birlikte olduğumuz muhtarlarımızla elbette 1 gün farkındalık oluşturup 365 gün bir aradayız, onları anlıyor ve dinliyoruz. AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz Kaynarca


GÜNCENİN FENOMENİ
Eskişehirli Şair ve Ozanlar şiir ve türkü etkinliklerine devam ediyor. Her hafta düzenli olarak etkinliklerini gerçekleştiren EŞYODER üyeleri çaldıkları sazlarla şiirlerini ve türkülerini seslendiriyor.


ARALIK’TA KİTAP FUARI DÜZENLENECEK
Eskişehir Kitap Fuarı, 11-16 Aralık 2018 tarihleri arasında Eskişehir’de başlayacak. Eskişehirlilerin davet edildiği kitap fuarında ünlü yazarlar kitaplarını imzalayacak. Fuar 10.00-19.30, son günü olan 16 ise Aralık 2018 Pazar günü ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak. 

GÜNCENİN KARİKATÜRÜ

EN ÇOK ZİYARETÇİ ESKİŞEHİR’DEN
Bursa'da ayda bir defa kurulan antika pazarı, Türkiye'nin dört bir yanından ziyaretçi akınına uğruyor. Bursa Antikacılar ve Antika Severler Derneği Basın Sözcüsü Kürşat Şahin, “Antikacılar ve Antika Severler Derneği Başkanı Erdal Sadıç'ın kurduğu bu pazarda herkes elinde anneannesinden, dedesinden kalma eşyaların ne ifade ettiğini ve hangi dönemden kaldığını görerek bunlara manevi değer biçebiliyorlar. Sadece Bursa'ya değil tüm Türkiye'ye antikacılık konusunda hizmet veriyoruz. En çok Eskişehir, Kütahya, İstanbul gibi şehirlerden gelenler var” dedi.


SOSYAL MEDYA
 

Japonya'da hizmete giren robot otelde müşterileri 4 dil bilen ve insanı andıran robotlar karşılıyor, danışman robot da zaman zaman misafirlerin "Çok şekersin" şeklindeki iltifatlarına teşekkür ile karşılık veriyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenigünce
Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce'de bugün

16:36 - 13 Ocak 2019
Yenigünce
Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

12:59 - 29 Aralık 2018
Yenigünce
Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

01:50 - 23 Aralık 2018
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti