Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

Yenigünce Yorum: 0 / 23 Aralık 2018 01:50
Yenigünce 23 ARALIK 2018
-A +A

ARDAHAN’DAN BÜYÜKERŞEN’İ ÖRNEK GÖSTERDİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan, partisinin İl ve ilçe belediye başkan adaylarını düzenlenen törenle kamuoyuna tanıttı. CHP İl Başkanı Yalçın Taştan, Dursun Akçam Kültür evinde düzenlenen toplantı ile Ardahan Belediyesi ve henüz belirlenmeyen Göle İlçesi hariç 4 ilçe belediyesi ve bir belde belediye başkanını tanıttı. 
Ardahan Belediye Başkan adayı Faruk Demir, aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Ardahan’da sürekli bir göçün yaşandığını ve yerel yönetimlerin bu konuda bir çaba göstermediğini söyledi. Demir, ''Kaldırım yapan çöp toplayan bir belediye başkanı olmayacağım. Önümüzde bir Eskişehir modeli var. Yılmaz Büyükerşen’de muhalefet partisinin belediye başkanı ama ne yaptı? Bugün Eskişehir dünyanın en iyi 4 şehrinden bir tanesi. Benim siyasette 30 yıllık tecrübem var. Uluslararası siyasette bağlantılarımız var. Olanaklarımız Türkiye çapında çok geniş. Ben bu gücümü Ardahan için kullanacağım. Bu şehri herkesin geldiği, herkesin ziyaret ettiği bir turizm şehri haline getireceğim. Memleketimiz kış memleketi, Ardahan’ı dünyanın kış turizminin kalbinin attığı bir şehir haline getireceğiz. Bizim bu gücümüz var, ben kendimde bu gücü gördüğüm için gelip aday oldum.'' şeklinde konuştu. 


 

GÜNCENİN SÖZÜ
Aşkı kitaplara soktukları iyi oldu, yoksa belki de başka yerde yaşayamayacaktı. William Faulkner
 

O AN!

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Halkbilim Araştırmaları Merkezi tarafından oluşturulan "Anadolu'nun Közleri" adlı halk dansları topluluğunun gösterisi yoğun ilgi gördü.
 

ÜCRETSİZ ETKİNLİK SÖZÜ
AK Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Burhan Sakallı, çeşitli ziyaretlerine devam ediyor. Gençlere yönelik çalışmalar yapan ve sık sık gençlerle bir araya gelen Burhan Sakallı, son olarak Botanik Park’ta gençlerle buluştu. Gençlerle birlikte çimlere oturup kitap okuyan Burhan Sakallı, “Bir araya geldiğimiz gençlerle şiirden, edebiyattan, sanattan konuştuk. Sanat erişilebilir, ulaşılabilir ve ekonomik olmalı. Sanatı cam fanuslardan çıkarıp mümkün olduğunca geniş kitlelere ulaştırmak amacımız. Bunun için de gençlerimize bütün kültürel etkinlikler ücretsiz olacak” dedi.
 

GÜNCENİN BEYANATI

Siyaset saygı ister, tecrübe ister, siyaset demokrat olmayı gerektirir. Biz öyle ya da böyle ittifak yapmış olduğumuz partiyle ilgili şimdiye kadar olumsuz değerlendirme yapmadık. Bu bizim siyasi kültürümüze yakışmaz. Odunpazarı Belediyesi CHP’nindir ve Odunpazarı Belediyesi CHP’li olarak kalacaktır. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt
 

GÜNCENİN FENOMENİ
"Bir Çocuk Gülerse Dünya Güler" sloganıyla yola çıkan Adalet İlkokulu öğrencileri "Haydi Sen de Oyna" projesine katıldı. 
İlkokul öğrencilerinin katıldığı proje kapsamında okulda bir oyuncak kumbarası oluşturuldu.
 


ÇALIŞMALARA HIZLI BAŞLADI
İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Hakan Cırıt, çalışmalara hızlı başladı. Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşad Önder Ceylan ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdülkerim Çömçe ile birlikte Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden Hakan Cırıt, hem öğrencilerle hem de öğretmenlerle bir araya geldi.  Okulda incelemeler yapan ve okul hakkında bilgi alan Hakan Cırıt, idareci ve öğretmenlere yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

 

 


GÜNCENİN KARİKATÜRÜ
 
SOSYAL MEDYA
 


Malatya'da farklı okullarda eğitim gören lise öğrencileri hafta sonlarında bir araya gelerek Robotik Kodlama Eğitmeni Mehmet Hakan Karadayı ile beraber kayısı kullanarak mini piyano yaptı.
___________________________________________________________________________________________________________
 
 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenigünce
Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce'de bugün

16:36 - 13 Ocak 2019
Yenigünce
Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

12:59 - 29 Aralık 2018
Yenigünce
Yenigünce 22 ARALIK 2018

Yenigünce 22 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

13:40 - 22 Aralık 2018
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti