Yenigünce 22 Ekim 2018

Yenigün'de bugün.

Yenigünce Yorum: 0 / 22 Ekim 2018 01:26
Yenigünce 22 Ekim 2018
-A +A

ÜRETİRSEK FAKİRLEŞMEYİZ
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, ekonomik sıkıntılarla boğuşan çiftçinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Kırsal Kalkınma Projeleri kapsamında ipekböcekçiliğini tekrar canlandırmak amacıyla 70 bin dut fidanı dağıtan, ardından 600 çiftçiye verdiği 250 bin domates fidanıyla 5 milyon lira kazanç elde etmelerini sağlayan Büyükşehir Belediyesi Mihalgazi’de 540 çiftçiye 2.5 milyondan fazla marul fidesi dağıttı. Bu konu ulusal medyada geniş yankı uyandırdı.
Fox Çalar Saat Sunucusu İlker Karagöz, Eskişehir’deki haberi izleyiciye aktarırken, Eskişehir’in ülkenin kalkınmasında önemli bir adım attığını söyledi.  Türkiye’de üretim olması gerektiğine vurgu yapan İlker Karagöz, “Kırsal kalınma yine tarım haberleriyle devam edelim istiyoruz. Şimdi üretmezsek ithal etmek zorunda kalırız. İthal ettiğimizde de dolar, euro artacak mı, artmayacak mı gözümüz sürekli burada olur ama kendi ürettiğimizi tüketirsek ve çarşıya, pazara da uygun bir şekilde öyle zamlanmadan o ürünleri taşıyabilirsek aslında hayat pahalılığını da enflasyonu da aşağıya çekmiş oluruz. Fakirleşmeyi de önlemiş oluruz. Bununla ilgili belediyelerin de çalışması var. Mesela Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı bunu yaptı” dedi. 
 

GÜNCENİN SÖZÜ
İnsanları yalan söyledikleri zaman dinlemeyi severim. Olmak istedikleri ama olamadıkları ''kişi''yi anlatırlar. Yusuf Atılgan

O AN!

“Satın Alma Sahiplen” sloganıyla yola çıkılarak 4’üncü Pati Festivali Eskişehir’de gerçekleştirildi.

ANLAMLI HEDİYE
CHP Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, Samsun’da çeşitli temaslarda bulundu. Burada Samsun Tabipler Odası Başkanı Murat Erkan’ı ziyaret eden Jale Nur Süllü, sağlıkta yaşanan şiddet olaylarına karşı olduklarını söyledi. Başkan Murat Erkan’ın Süllü’ye armağan ettiği Bandırma Vapuru maketini çok beğenen Süllü, “Murat Erkan tarafından armağan edilen Bandırma vapuru maketinin anlamı çok büyük. Bu güzel armağan ve nazik ev sahipliği için çok teşekkür ediyoruz. Samsun'dan bir kez daha sağlıkta şiddete hayır diye haykırdık” dedi.

GÜNCENİN BEYANATI
Sadece sizin üniversitenizden sizinle birlikte 130 makina ve endüstri mühendisi mezun olacak. Bu 130 kişinin tamamı istediği işe yerleşemeyecek. Sizin diğerlerinden bir adım öne çıkmanız gerekecek. Bir işe o kadar çok kişi başvuracak ki birçoğu görüşmeye bile çağrılmadan elenecek. Burada en önemli kriter yabancı dil konusu. Bir yabancı dil olmazsa olmaz, ikinci dil de olursa çok iyi olur. Makina Mühendisleri Odası Başkanı Atila Tomsuk


GÜNCENİN FENOMENİ
Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezlerinin desteğiyle Toy Gençlik Derneği tarafından gerçekleştirilen 'Üstünüze Afiyet' projesi, 'İkinci El Eşya Takas Pazarı' ve 'Dönüşüm Sofraları' adlı etkinlikleri gerçekleşti. 


HATIRLAMAK ŞARTTIR
Danıştay'ın "Öğrenci Andı"nı kaldıran yönetmelik hükmünü iptal etmesi kararını MHP Milletvekili Metin Nurullah Sazak dikkat çeken sözlerle yorumladı. Türk gençlerinin geldiği yeri unutmaması gerektiğini söyleyen Metin Nurullah Sazak, “Andımızın kaldırılması hıyanete şirin gözükmek için atılmış yanlış bir adımdır. ​ Türk siyasi ve hukuki bir kimlik olup Anadolu’da yaşayan bütün değerleri içine alan şerefli bir birlikteliğin adıdır. Batı Türk deyince İslam’ı , Doğu mertliği, adaleti ve bayraktarlığı hatırlar. Kafirlerin ve münafıkların nefreti, mazlumların umududur. Kökünün ve aidiyetinin sağlamlığından ve gücünden emin yetişen genç fidanların, fırtınalara karşı dimdik duran birer çınar olabilmeleri, kirli zihinler tarafından renkli birer mevsimlik saksı çiçeğine özendirilmelerini engellemek için şarttır Türklüğü, doğruluğu ve çalışkanlığı hatırlatmak, varlığından onur duymak.
Varlığımız Türk varlığına armağan olsun, Ne Mutlu Türk’üm diyene” dedi.

GÜNCENİN KARİKATÜRÜSOSYAL MEDYA
 

Hollanda ilk cinsiyetsiz pasaportunu, 2001 yılında ameliyatla kadın olan Leonne Zeegers'e verdi. 57 yaşındaki Zeegers'in pasaportunun cinsiyet kısmında kadın (V) ya da erkek (M) yerine X yazıyor.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenigünce
Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce'de bugün

16:36 - 13 Ocak 2019
Yenigünce
Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

12:59 - 29 Aralık 2018
Yenigünce
Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

01:50 - 23 Aralık 2018
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti