Yenigünce 20 Ekim 2018

Yenigün'de bugün.

Yenigünce Yorum: 0 / 20 Ekim 2018 00:40
Yenigünce 20 Ekim 2018
-A +A

ESKİŞEHİR’İ ÖRNEK GÖSTERDİ ADAY OLDU
Ardahan’da Eczacı Yunus Dündar, Cumhuriyet Halk Partisi’nden belediye başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı. Dündar, parti binasında düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, Eskişehir’i örnek gösterdi.
Dündar, “İnşallah önümüzdeki dönem Ardahan’da bu anlayış hakim olacak ve nasıl bir belediyecilik yapıldığını sosyal demokrat anlayışla biz kanıtlayacağız. Bunun kanıtı da önümüzde var. İki ilçemiz var? Hanak ve Damal ilçemiz, sosyal demokrat anlayışla bir belediyecilik örneği verdiler. Kısa sürede ekonomik kıtlıklara rağmen o ilçelerimizde çok güzel hizmetler yaptılar. Onlara da bir partili olarak teşekkür ediyorum. İllere geldiğimizde ise önümüzde çok güzel örnekler var. İşte İzmir. Eskişehir yıllardır sosyal demokrat anlayış hakim olduğu için de o illerde iktidarımızı sürdürmekteyiz” dedi.
Dündar, “Kültür, sanat ve sportif alanlarda da Ardahan’ımıza hizmet edebilmektir. Kura nehrimiz var arkadaşlar. Çoğu yerde özellikle Kızılırmak’ın geçtiği yerlerde görüyoruz. Eskişehir’de ki Porsuk çayı aynı şekilde. Bizler de bunu aynı şekilde geliştirmemiz projeler yapmamız lazım. Çevresine park ve bahçe gerektiğinde yapılabilirse gondollarla gezi turları yapılabilir" diye konuştu. 
 

GÜNCENİN SÖZÜ
Sonra herkes, kendi dünyasına daldı. Geçti, geçmez dediğimiz zaman. Kuşları unuttuk.. İlhan Berk

O AN!

Eskişehir Sultan Atlı Okçuluk Kulübü sporcuları tarafından Sazova Parkı’nda düzenlenen etkilikte at üzerinde ve yerde ok atma gösterisi yapıldı.

45 YILLIK MUHTAR VEDA EDİYOR
45 yıldır muhtarlık yapan Musa Kaya, yeni dönemde makamını devretmeye hazırlanıyor. Seyitgazi ilçesine bağlı Kırka Mahallesi'nde tam 9 kez halkın muhtar olarak seçtiği Musa Kaya, yerel seçimlerde makamına veda edecek. Sağlık sorunlarını öne süren 45 yıllık muhtar, vatandaşlardan ise yoğun baskı görüyor. Kendisine aday olması için vatandaşların baskı yaptığını açıklayan Kaya, "1972’den beri muhtarlık yapıyorum. Ben çekilmek zorunda kaldım. Dizlerim götürmüyor beni. Eve zor gidip geliyorum. Tavsiyem şu; bundan sonra gelecekler halka hizmet etmeyi ihmal etmesin. Kimseyi kapıdan çevirmesin. Bana oy verdi, vermedi kelimesi konuşmasın" dedi. 

GÜNCENİN BEYANATI
Bale atölyesini yakından takip ediyorum. Baleyi önemsiyoruz. Baleyle ilgili sorunuza şu yanıtı vermek istiyorum. Partimizin adayı kim olursa olsun belediyelerin şimdiye kadar yaptığı kazanımlarla ilgili farklı bir duruşu olmaz. Kapatmayız aksine geliştiririz. AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan


GÜNCENİN FENOMENİ
Odunpazarı Belediyesi’nink 75. Yıl Mahallesi’ndeki Selami Vardar Halk Merkezi’ndeki atölyeye katılan kadınlar biçki dikiş yapmanın inceliklerini öğrenerek, kendini geliştiriyor.


ÜYELİK AFFINI KAÇIRMAYIN
Üyelik affı ile ilgili konuşan İçmimarlar Odası İl Temsilcisi Esen Ünverdi, 1 Ekim-31 Aralık tarihinde aftan yararlanarak Oda’ya üye olan meslektaşlarının mezuniyet tarihinden bu yana biriken üyelik aidatını ödemeyeceğini söyledi. TMMOB İçmimarlar Odası İl Temsilcisi Esen Ünverdi, üyelik affı ile ilgili basın açıklaması yaptı. 1 Ekim-31 Aralık tarihleri arasında odaya üye olan meslektaşlarının aftan yararlanacağını ve mezuniyet yılından bu yana biriken üyelik aidatını ödemeyeceğini belirtti.

GÜNCENİN KARİKATÜRÜ

SOSYAL MEDYA
 

Çin'de kendisine eşlik etsin diye köpek aldığını sanan adam, bir süre sonra hayvanın aslında bir sıçan olduğunu öğrendi.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenigünce
Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce'de bugün

16:36 - 13 Ocak 2019
Yenigünce
Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

12:59 - 29 Aralık 2018
Yenigünce
Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

01:50 - 23 Aralık 2018
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti