Yenigünce 19 Ekim 2018

Yenigün'de bugün.

Yenigünce Yorum: 0 / 19 Ekim 2018 01:11
Yenigünce 19 Ekim 2018
-A +A

BAŞKAN YÜZÜGÜLLÜ SÖZÜNÜ TUTTU!
Sivrihisar Belediyesi’ni yaklaşık 8 ay önce ziyarete gitmiştik. O ziyarette belediye başkanı Hamid Yüzügüllü, bize “Sivrihisar’e doğalgazı getireceğiz” demişti…
“Ne zaman getireceksiniz” diye sorduğumuzda, “kış gelmeden” yanıtını vermişti…
Ve kış gelmeden, Sivrihisar’a doğalgaz geldi. Başkan Yüzüğüllü’de Sivrihisarlılara verdiği sözü tutmuş oldu…
Doğalgaz bürosunda, kayıtların tamamlanmasının ardından Kasım ayı içerisinde ilçe halkı doğalgazla buluşacak. Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Esgaz Sivrihisar bürosunda yaptığı açıklamada, “Sivrihisar için önemli ve hayati projelerimizden birini daha hayata geçirmiş olmanın haklı gurur ve mutluluğu içerisindeyiz. Yıllardır Sivrihisar'da hayali kurulan doğalgaz ilçemizde kullanıma hazır hale getirildi. İlk etap çalışmaları tamamlanan projenin Sivrihisar Belediye binasında Esgaz yetkilileri tarafından ön abonelikler verilmeye başlanmıştır. Allah'ın izniyle Kasım ayı içerisinde ilçemizde abonelik süreci tamamlanan belli bir kesim doğalgaz kullanmaya başlayacaktır. Sivrihisarımıza hayırlı olsun”  dedi.

 

GÜNCENİN SÖZÜ
Bir gün her şeyin daha iyi olacağını düşünmek, umudunuz; bu gün her şeyin iyi olduğunu düşünmek, yanılgımızdır. Voltaire

O AN!

Tepebaşı Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası Eğitim ve Çalışma Merkezi, enstrümanları tanıtmak üzere minik öğrencileri ağırlamaya devam ediyor. Minik bir öğrenci davul çalmayı çok sevdiği an…

JALE NUR SÜLLÜ SAMSUN YOLCUSU
Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri kapsamında aday belirleme süreci ile ilgili olarak Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi tarafından Samsun’da görevlendirildi.
Dr. Jale Nur Süllü, 18-21 Ekim tarihleri arasında Samsun’da yapılacak olan aday belirleme sürecinde CHP Parti Meclis Üyesi ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, Bursa Milletvekili Yüksel Özkan ile birlikte çalışacak.
Samsun’da görevli heyet, il ve ilçe başkanları ile toplantı, STK, Demokratik Kitle Örgütleri, Odalar, Muhtarlar ile görüşme, aday adayları ile görüşmenin yanı sıra sokakta halkın nabzını tutacak.
Ziyaret sonunda hazırlanacak raporu Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’ne sunacak heyet görev aldığı şehirde çalışmasını tamamlamış olacak.

GÜNCENİN BEYANATI
Bizim karma OSB’miz var zaten. Bizim hayalimiz başka. Biz ihtisas OSB’si diyoruz. İhtisas OSB’si için de şu anda hiçbir yasal sorun yok. Şimdi Eskişehir bir şeyin farkında değil. Sanayileşmek açısından bunu tekrardan baca kirliliği, çevre kirliliği falan olarak düşünmeyin. Bizim bahsettiklerimiz kompakt yapılar. Eskişehir Marmara havzasının içinde olmak zorunda…


GÜNCENİN FENOMENİ
Kırsal Kalkınma Projesi kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Mihalgazi’de 2,5 milyon marul fidesi dağıtım törenine katıldı. Üretici bir köylü kadın ile Büyükerşen’in sohbeti kelimenin tam anlamıyla fenomen oldu!


ESKİŞEHİR’İ RESİMLERİNDE TANITTI
Eskişehir Atatürk Güzel Sanatlar Lisesi'nde görev yapan resim öğretmeni Fatma Çam, Antalya'da Şehr-i Kapı adlı 3’üncü kişisel resim sergisini açtı.  Antalya Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde 3’üncü kişisel resim sergisini açan Fatma Çam, hazırladığı resimleri bir araya getirerek resim sergisini sanatseverlerin beğenisine sundu. 
Ziyarete açılan sergi ile ilgili bilgi veren Çam, “1994 den bu yana birçok karma resim sergisine katıldım. 2014 yılında Eskişehir Devlet Güzel Sanatlar galerisinde “Şehri-i Kapı “isimli ilk kişisel sergimi açtım. 2017 açtığım kişisel sergide de aynı tema üzerinde çalışmaya devam ettim. 3. kişisel sergimde de kapı konulu çalışmalarımın yanı sıra marinalar da çalıştım” dedi. 

GÜNCENİN KARİKATÜRÜ

SOSYAL MEDYA
 

Sanayimizin duayen isimlerinden, Eskişehirimizin ağabeyi, ETİ Gıda Sanayi'nin kurucusu ve onursal başkanı Firuz Kanatlı'yı aramızdan ayrılışının 1. yılında saygı ve rahmetle anıyorum. (Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen)

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenigünce
Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce'de bugün

16:36 - 13 Ocak 2019
Yenigünce
Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

12:59 - 29 Aralık 2018
Yenigünce
Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

01:50 - 23 Aralık 2018
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti