Yenigünce 18 Kasım 2018

Yenigünce'de bugün

Yenigünce Yorum: 0 / 18 Kasım 2018 01:29
Yenigünce 18 Kasım 2018
-A +A

İZMİR ESKİŞEHİR GİBİ OLMALI
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı CHP'li Bayraklı Belediye başkanı Hasan Karabağ, İzmir için hayalini anlatırken Eskişehir'i örnek gösterdi.
Karabağ, sorulara yanıt verirken İzmir'in merkezi için hayalinin Eskişehir olduğunu söyledi.
"Nasıl bir İzmir hayal ediyorsunuz?" sorusunu yanıtlayan Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, şöyle devam etti: "İzmir marka bir şehir olmalı. Kaçak yapı, gecekondu sorununu çözmeli. Proje tadilatları ve revizyon planları ile yeni yeşil alanlar yeni donatı alanlar çıkar ve orta vadede canlandırırsınız. İzmir merkezi eski yıllara dönmeli, eskisi gibi turist gelmeli, Eskişehir gibi olmalı” dedi.
Karabağ, “Kentsel dönüşüm ile beraber belli insan grupları bu bölgelere geliyor; oradaki yaşam standartları biraz daha gelişiyor, gecekondu hak sahipleri biraz daha sosyal ve ekonomik yaşam standartlarını yükseltiyor; dolayısıyla ekonomik ve sosyal sıçrama oluyor. Ankara’nın Dikmen dönüşümü örnek bir proje. Bir kentin değişmesi insan malzemesinin, insan dokusunun da değişmesini sağlıyor. İzmirimiz kentin çeperleri ile değişerek, dünyanın en güzel şehri olmaya hak kazanmaya devam edecektir” diye konuştu.

                                        
 

GÜNCENİN SÖZÜ
Sevdiğim her şey er ya da geç gelip beni yaraladı. Fernando Pessoa
 

O AN!Tepebaşı Belediyesi bünyesinde hazırlanan “Yunus; Dervişin Rüyası” müzikli oyunu bugün izleyici karşısına çıkacak.YALIMKAYA’DAN DAYANIŞMA GECESİ
Yalımkaya Çevre Köyleri Derneği tarafından dayanışma gecesi düzenlenecek. Dernek Başkanı Yüksel Bayar ve Başkan Yardımcısı Bayram Yumrukaya, yaptıkları açıklamada bütün Yalımkayalıları dayanışma gecesine beklediklerini ifade ederek, “Bu akşam saat 19.00’da Emek Mahallesi Düğün Salonunda dayanışma ve anma gecesi düzenleyeceğiz, herkes davetlidir” dedi.
 

GÜNCENİN BEYANATI
Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinin; pratik bilgi ve becerilerinin artırılması ve uygulama alanında geliştirilmesi için, sağlık kurum ve kuruluşlarında mesleki beceri eğitimi almaları ileride bu kişilerin sağlık hizmetini en iyi şekilde ifa edebilmeleri için gereklidir. Öğrencilerin hastanenin yemek vb. haklarından ücretsiz olarak yararlanmalarında mevzuat açısından da bir engel bulunmamaktadır. Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Hüseyin Kararman
 


GÜNCENİN FENOMENİ
Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı tarafından düzenlenen 'Söyleşili Konser' beğeni kazandı. 
UÇAK HATIRASI
Kanada’nın Toronto şeklinde gerçekleştirilecek olan NATO toplantısına katılmak için yola çıkan CHP Milletvekili Utku Çakırözer ve Türkiye Kent Konseyleri Birliği ve Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy ile uçakta karşılaştı. Kısa bir tatil için yola çıktıklarını söyleyen Nuray Akçasoy, o anları ölümsüzleştirerek, “Sevgili vekilimiz Utku Çakırözer ile sohbet dolu uzun bir uçak yolculuğu yaptık. Kısa bir tatil, çocuklarımıza doğum günü sürprizi yapacağız” dedi.
 

GÜNCENİN KARİKATÜRÜSOSYAL MEDYA
 

Rusya'da donan gölün üzerinde oluşan buza yapışmış halde bulunan köpek ekipler tarafından kurtarıldı. Köpeği çaresiz bir şekilde yardım beklediği bu görüntü izleyenlerin yüreğini burktu.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenigünce
Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce'de bugün

16:36 - 13 Ocak 2019
Yenigünce
Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

12:59 - 29 Aralık 2018
Yenigünce
Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

01:50 - 23 Aralık 2018
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti