Yenigünce 17 Ekim 2018

Yenigün'de bugün.

Yenigünce Yorum: 0 / 17 Ekim 2018 01:39
Yenigünce 17 Ekim 2018
-A +A

ROMANLARA KONU OLUR
Ünlü polisiye romanlarının yazarı Ahmet Ümit 2. Kitap Günleri Fuarında gerçekleştirdiği imza töreninin ardından Eskişehir sokaklarında vakit geçirdi. Porsuk Bulvarı mevkiinde gezen Ahmet Ümit Porsuk Nehri kenarında ve kentin ünlü heykellerinin yanında fotoğraf çekindi. Ahmet Ümit o anları, “Romancı için kadınların dedikodusundan daha verimli bir malzeme yoktur. Günaydın hayata, günaydın yeryüzünün bütün kadınlarına” dedi. 
 

GÜNCENİN SÖZÜ
Bazen düşünüyorum, ne garip mahluklarız? Hepimiz ömrümüzün kısalığından şikayet ederiz; fakat gün denen şeyi bir an evvel ve farkına varmadan harcamak için neler yapmayız? Ahmet Hamdi Tanpınar

O AN!

GameLab Eskişehir Oyun Deneyimleme ve Geliştirme Topluluğu, Sakin Okul Eğitim, Kültür ve Sanat Derneği ve Şenlikli Toplum Platformu tarafından tasarlanan Kent Oyunu yüzlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.

SİVİL TOPLUM UFUKLARI AÇACAK
Pazar günü Eskişehir’e gelen AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Eskişehir Milletvekilleri, İl Başkanı Zihni Çalışkan ve STK temsilcileri ile bir araya geldi. Türkiye gündeminin hızlı bir şekilde değiştiğini belirten Kurtulmuş "Hep beraber ortak hedeflere yöneleceğiz. Büyük, güçlü Türkiye istikametinde yürüme kararlılığında olacağız. Sivil toplum, siyasetin gerçekleştiremediği işleri gerçekleştirip ufuk açacak, ön açacak bir kabiliyette olacak" dedi.
Kurtulmuş, Türkiye'nin geldiği noktada ayakları üzerinde durup kendisine muhteşem bir gelecek kurabilme kabiliyetine ve potansiyeline ulaşmış bir ülke olduğunu vurgulayarak, "Türkiye'nin hedeflerine yürürken sadece bir kesimin çalışmasının yetmiyor. Özellikle siyaset ile üniversitelerin, siyaset ile sivil toplumun, siyaset ile araştırma merkezlerinin, siyaset ile medyanın, siyaset ile toplumun diğer kesimlerinin ilişkisinin çok önemli olduğunu ifade etmek isterim. Hep beraber ortak hedeflere yöneleceğiz. Büyük, güçlü Türkiye istikametinde yürüme kararlılığında olacağız. Sivil toplum, siyasetin gerçekleştiremediği işleri gerçekleştirip ufuk açacak, ön açacak bir kabiliyette olacak” dedi.


GÜNCENİN BEYANATI
Burada çalışma yapan arkadaşlar mühendisler Yeşiltepe halkını bilgilendirecekler. Son karar Yeşiltepe’nin. Burada netlik kazanacağına inanıyorum. 8400 konut var Yeşiltepe’de. Biz bunun yarısını geçmek zorundaydık. 5400 kişi üzerinde anket yaptık. Bunun 134 tanesi ada bazında dönüşüm, 17 tanesi kentsel dönüşüm diğer vatandaşlar da yerinde dönüşüm diye doldurdular anketleri. Vatandaşların her biri tek tek muhtarlığa geldi anketi doldurdu. Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Meryem Kuş Açıkgöz


GÜNCENİN FENOMENİ
Saadet Partisi Kadın Kolları üyeleri yerli üretime dikkat çekmek için hazırladıkları pankartlarla ilgi gördü. Kadın Kolları üyeleri, Türkiye’de ithalatın azalmasını talep ederek Türkiye’nin kendi kendine yetecek bir ülke olduğunu söyledi.


ESKİŞEHİR’İ RESİMLERİNDE TANITTI
Eskişehir Atatürk Güzel Sanatlar Lisesi'nde görev yapan resim öğretmeni Fatma Çam, Antalya'da Şehr-i Kapı adlı 3’üncü kişisel resim sergisini açtı.  Antalya Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde 3’üncü kişisel resim sergisini açan Fatma Çam, hazırladığı resimleri bir araya getirerek resim sergisini sanatseverlerin beğenisine sundu. 
Ziyarete açılan sergi ile ilgili bilgi veren Çam, “1994 den bu yana birçok karma resim sergisine katıldım. 2014 yılında Eskişehir Devlet Güzel Sanatlar galerisinde “Şehri-i Kapı “isimli ilk kişisel sergimi açtım. 2017 açtığım kişisel sergide de aynı tema üzerinde çalışmaya devam ettim. 3. kişisel sergimde de kapı konulu çalışmalarımın yanı sıra marinalar da çalıştım” dedi. 

GÜNCENİN KARİKATÜRÜ

SOSYAL MEDYA
 

Köpeğin kuzuyu beslediği anlar, sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı. Bir sosyal medya kullanıcısı paylaşıma, "Ne kadar güzel bir görüntü. Bazı insanlarda olmayan vicdan hayvanlarda var." yorumunu yaptı.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenigünce
Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce'de bugün

16:36 - 13 Ocak 2019
Yenigünce
Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

12:59 - 29 Aralık 2018
Yenigünce
Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

01:50 - 23 Aralık 2018
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti