Yenigünce 16 Ekim 2018

Yenigün'de bugün.

Yenigünce Yorum: 0 / 16 Ekim 2018 01:01
Yenigünce 16 Ekim 2018
-A +A

KAZIM KURT HARİKA İŞLER BAŞARMIŞ
Odunpazarı Belediyesi, Ünlü Tarihçi ve Yazar Sinan Meydan’ı ağırladı. Odunpazarı Tarihi Bölgede bulunan Atatürk İle Bir Gün Galerisi’nde okuyucuları ile bir araya gelen Sinan Meydan “Kurtuluş Savaşı’ndan Cumhuriyete” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.
Söyleşi öncesinde Tayfun Talipoğlu Daktilo Galerisi ve Atatürk ile Bir Gün Galerisi’ni gezen Sinan Meydan, her iki galeriden de çok etkilendi.
Meydan, arttırılmış gerçeklik uygulaması ile Atatürk ile fotoğraf çektirdi. Meydan Odunpazarı Belediyesinin hayata geçirdiği projelerin çok özel örnekler olduğunu ifade ederken Başkan Kurt’un Eskişehir’in kültür ve tarih sürecine yaptığı katkıların sıra dışı olduğunu dile getirdi.
Bu gezinin ardından Sinan Meydan okuyucuları ile buluştu. Eskişehirliler “Kurtuluş Savaşı’ndan Cumhuriyete” konulu söyleşiye büyük ilgi gösterdi.
 

GÜNCENİN SÖZÜ
Bu koca şehir, ne kadar birbirine yabancı insanlarla dolu. Sait Faik Abasıyanık

O AN!

Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği'nce ödüle layık görüldü.

ARİF PİŞKİN İSTİFA ETTİ
Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışan, aynı zamanda Yaban, Köprü, Vicdan, Güllerin Savaşı gibi dizilerde rol alan son dönemde de Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Özkan karakterini canlandıran Arif Pişkin, üniversitedeki görevinden istifa ettiğini duyurdu.
Pişkin sosyal medya hesabından, “Eskişehir’e 1990 yılında öğrenci olarak geldim. 1999 yılında üniversite de çalışmaya başladım. 15 Ekim günü itibariyle Anadolu üniversitesi Devlet Konservatuarındaki öğretim görevliliği görevinden istifa etmiş bulunmaktayım. 19 yıl boyunca onurla ve büyük bir özveriyle yerine getirdiğim görevimden ayrılmanın hüznü var üzerimde. Çok şey biriktirdim. Çok fazla şey edindim. İnsanları tanıdım. Fazla söze gerek yok, herkesin yolu açık olsun” paylaşımını yaptı.

GÜNCENİN BEYANATI
Enerji verimliliğinin en önemli göstergesi enerji yoğunluğudur. Enerji yoğunluğu, bir ülkenin birim milli gelir üretmek için tükettiği enerji miktarıdır. Bu bakımdan değerlendirdiğimizde Türkiye enerji yoğunluğu yüksek bir ülkedir. Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı’nda belirtildiği üzere enerji yoğunluğumuzun halen yüksek olması Türkiye’nin önemli miktarda enerji tasarrufu potansiyeli olduğunu gösteriyor. TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç


GÜNCENİN FENOMENİ
Bolu'da, 10'uncusu düzenlenen ve sporcuların kıyasıya mücadele ettiği ASOF Türkiye 2018 Sportif Sazan Balığı Yakalama Yarışması'nda, Eskişehir Sportif Amatör Olta Balıkçılığı ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (ESABDER) adına katılan sporcular dereceye girdi. 


KABUKÇUOĞLU’NDAN NÖBETE DESTEK
Eskişehir Bilecik Tabip Odası’na üye doktorlar, Sağlıkta Şiddet Yasası’nın Meclis’ten geçmesi için 18.00-20.00 saatleri arasında Eti Park’ta nöbet tutmaya devam ediyor. Pazar akşamı nöbet tutulan parka giden İYİ Parti Milletvekili aynı zamanda da doktor olan Arslan Kabukçuoğlu, sağlık emekçilerini ziyaret etti.
“Hekime yönelik şiddete hayır” diyen Kabukçuoğlu, toplumda şiddetin artış göstermesinin kabul edilemez olduğunu söyledi. Kabukçuoğlu ayrıca, konunun Meclis’te takipçisi olacağını da sözlerine ekledi.

GÜNCENİN KARİKATÜRÜ

SOSYAL MEDYA
 

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, bir adam, kasanın yanında duran şampuanı içip, marketten ayrıldı.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenigünce
Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce'de bugün

16:36 - 13 Ocak 2019
Yenigünce
Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

12:59 - 29 Aralık 2018
Yenigünce
Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

01:50 - 23 Aralık 2018
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti