Yenigünce 15 Kasım 2018

Yenigünce'de bugün

Yenigünce Yorum: 0 / 15 Kasım 2018 01:54
Yenigünce 15 Kasım 2018
-A +A

Ahmet bebekten sevindirici haber
Geçirdiği kazada vücudunda birinci derece yanıklar oluşan Ahmet bebeğin ikinci ameliyatı da başarıyla gerçekleştirildi. Ahmet bebek için düzenlenen yardım kampanyasına öncü olan Odunpazarı Dernekler Platformu Onursal Başkanı Volkan Doğan, “Artık bizim de evladımız olan Ahmet’in yüzündeki gülümseme bize en büyük hediyedir. Hayırseverlerimize şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.
 Atila – Fatma Sevinç çiftinin bebekleri Ahmet, Eskişehir’de geçirdiği kaza sonucu vücudunda birinci derece yanıklar oluşması sonucu ciddi şekilde yaralanmıştı. Gerçekleştirdiği ev ziyaretleri sırasında Ahmet bebeğin durumunu öğrenen Odunpazarı Dernekler Platformu Onursal Başkanı Volkan Doğan’ın öncülüğünde tedavisi için yardım kampanyası başlatılmış ve hayırseverlerden yardım yağmıştı. 
İKİNCİ AMELİYATINI DA OLDU
Türkiye’nin önde gelen Plastik ve Estetik Cerrahlarından Prof.Dr. Mehmet Mutaf’ın Şubat ayında gerçekleştirdiği ilk ameliyat başarıyla sonuçlanmıştı. Prof.Dr. Mehmet Mutaf’ın Bodrum’da yaptığı ikinci ameliyatın da başarıyla sonuçlanması ve ameliyat sonrasında Ahmet’in yüzündeki gülücükler Sevinç ailesini mutluluğa boğdu.
Odunpazarı Dernekler Platformu Başkanı Volkan Doğan, Ahmet bebeğin tedavisini yakından takip ettiklerini belirterek, “İkinci ameliyatın da başarıyla gerçekleştiği haberini almanın sevincini yaşıyoruz. Artık bizim de evladımız olan Ahmet’in yüzündeki gülümseme bize en büyük hediyedir. Milletimiz asil duyguları ile seferber oldu.” Diye konuştu.
                                        
 

GÜNCENİN SÖZÜ
Her şey değişir ve hiçbir şey olduğu gibi kalmaz. Doğa her şeyi değiştirir ve her şeyin şeklini değiştirmeye zorlar. Lukretius
 

O AN!Günyüzü'nde Genç Çiftçi projesi kapsamında dağıtılan 170 küçükbaş hayvan sahiplerine ulaştı. Çocukların gelen küçükbaşları izlemesi objektiflere böyle yansıdı.KAHKAHA KULÜBÜ KURUYOR!
Ekranların sevilen yüzü Saba Tümer, Eskişehir’de katıldığı bir etkinlikte ‘Kahkaha Kulübü’ için adımlar attığını söyledi.
Çağdaş ve Bağımsız Yardımlaşma Derneği (ÇABA) işbirliğiyle başlatılan ve Türkiye’nin farklı noktalarında hastalıklara dikkat çekmek maksadıyla yürütülen ‘Evimizin sağlık elçileri’ projesinin 9’uncusu Eskişehir’de düzenlendi. Ekranlarda attığı neşeli kahkahalarla akıllarda yer edinen Saba Tümer, gülmenin sağlığa olumlu yönde etkisinin olduğunu vurguladı. Tümer, “Japonya’da kahkaha yogaları var. Geçenlerde Güneri Civaoğlu söyledi, kendisi gitmiş. Hatta bana gidip Türkiye’de açmamı tavsiye etti. Şu önümüzdeki günlerde Japonya’ya gidip kahkaha kulübünün detaylarını öğrenip burada açabilirim. Çok faydalı kahkaha atmak, herkes gülsün” dedi.
 

GÜNCENİN BEYANATI
Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanlığımızın uygulamaları doğrultusunda her ilde farmakovijilans irtibat noktaları kurulmuştur. Gerek kamu ve özel sektörde hizmet veren hastanelerimiz, gerek aile hekimliklerimiz gerekse serbest eczanelere vatandaşlar tarafından yapılan yan etki bildirimlerinin eksiksiz ve tam olarak TÜFAM’a bildirilmesi, ilaçların istenmeyen etkilerinin önlenmesi açısından büyük önem arz etmektedir. (İl Sağlık Müdürü  Doç. Dr. Uğur Bilge)
 


GÜNCENİN FENOMENİ
Tepebaşı Belediyesi Gençlik Tiyatrosu, 18 Kasım tarihinde sahnelenecek olan “Yunus; Dervişin Rüyası” oyununun hazırlıklarını sürdürüyor., Kurulduğu 2009 yılından bu yana takdir toplayan çalışmalara imza atmaya devam ediyor.ÜSTÜN BAŞARI
Burak Seyman, Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesini 3 yılda tamamlayarak büyük bir başarıya imza attı.  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi başarılı öğrencileriyle öne çıkıyor. Isparta’da doğup büyüyen Burak Seyman 2013 yılında kazandığı Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesine kayıt yaptırdığı dönemde bir yıllık yabancı dil eğitiminin ardından ikinci üniversite kapsamında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İşletme Yönetimi Önlisans Programı’na kayıt yaptırdı. Hukuk Fakültesi dersleriyle eş zamanlı olarak takip ettiği Açıköğretim Sistemi dersleri için Açıköğretim Sisteminden aldığı dersleri transfer edebileceğini öğrendi. Başarılı öğrenci Burak Seyman, “Böylece üç sene içerisinde Hukuk Fakültesindeki bütün zorunlu dersleri tamamlamış bulundum. Derslerden aldığımız notlara göre yapılan sıralamada 3,24/4 ile en başarılı beşinci öğrenci olarak şeref öğrencisi unvanıyla mezun oldum.” ifadelerini kullandı.
 

GÜNCENİN KARİKATÜRÜSOSYAL MEDYA
 


Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, sosyal medya hesabından 3 belediye başkanı ile çektiği özçekimi paylaşıp, “hayırlı olsun” dedi.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenigünce
Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce'de bugün

16:36 - 13 Ocak 2019
Yenigünce
Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

12:59 - 29 Aralık 2018
Yenigünce
Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

01:50 - 23 Aralık 2018
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti