Yenigünce 1 Kasım 2018

Yenigünce'de bugün

Yenigünce Yorum: 0 / 1 Kasım 2018 01:05
Yenigünce 1 Kasım 2018
-A +A

ESKİŞEHİR ANADOLU LİSESİ İTALYA’DA
 Eskişehir Anadolu Lisesi (EAL) koordinatörlüğünde yürütülen Türkiye,Portekiz,İtalya ve Yunanistan okul ortaklıklarıyla gerçekleştirilen ‘European Step to Stop Cyberbullying’ adlı projenin 3’üncütoplantısı 21- 27 Ekim arasında İtalya’nın Pontedera kasabasında gerçekleştirildi.
Proje’nin İtalya bölümüne 13 EAL öğrencisi, proje yürütücüsü İngilizce öğretmenleri Pınar Akın ve Ayşe ÜrkelBoz, Müdür Yardımcısı Mehmet Atagür, Okul Müdürü Rıfat Günday katıldı. Çalışmaların tamamı proje ortağıolan LiceoStatale E. Montale okulunda gerçekleşti.Proje kapsamında siber zorbalık hakkında bilgi verildi, atölyeler gerçekleştirildi. Etkinliklerden kalan zamanda ise öğrenciler şehirde yer alan müzeleri ziyaret etti. Toplantının son gününde öğrenciler sunumlarını yaptı. Çalışma, tüm katılımcılara sertifikalarının verilmesiyle son buldu.


 

GÜNCENİN SÖZÜ
Varlığı bir şey kazandırmayan insanların yokluğu bir şey kaybettirmez. Tolstoy
 

O AN!

Büyükşehir Belediyesi tarafından Eskişehir’e kazandırılan Masal Şatosu sonbaharda objektiflere böyle yansıdı.

OYUNCAKLARA ARKADAŞ BULDULAR
Aktiffelsefe Kültür Derneği tarafından 2007 yılından bu yana devam eden “Yalnız Oyuncaklara Yeni Arkadaşlar” isimli oyuncak kampanyası Türkiye genelindeki 83. Kampanya ile bu defa Eskişehir’deki Metin Sönmez ve Hayme Hatun okullarında gerçekleştirildi.
Bir zamanlar başucundan ayrılmayan ama artık oynanmayan, evlerde bir köşede öylece bekleyen yalnız oyuncaklar toplandı, onarıldı ve paketlendi. Eskişehir, Üsküdar ve Karşıyaka şubesi gönüllülerinden oluşan 50 kişinin katılımıyla 26 Ekim tarihinde 2400 yalnız oyuncak 600 yeni arkadaşına Cumhuriyet Bayramı hediyesi olarak dağıtıldı.GÜNCENİN BEYANATI
Atatürkçü hemşehrilerim, Cumhuriyetimizin 95. Yıl dönümü hepimize kutlu olsun! Sizleri böyle gördükçe Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğinin çok parlak olduğuna bir kere daha inanıyorum. Öyle bir gelecek ki Atatürk’ün yolunda, onun devrimlerinin ışığında, laik, demokrasinin hakim olduğu, parlamenter sistemin işlediği güzel günler bizleri bekliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen
 


GÜNCENİN FENOMENİ
Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Cumhuriyet Etkinlikleri’nin finali muhteşem bir Cumhuriyet Konseri ile gerçekleştirildi. Büyük Park girişindeki meydanda gerçekleştirilen konserde Türk Müziğinin sevilen sanatçısı Funda Arar on binlerce cumhuriyet sevdalısı ile bir araya geldi.


TURİZM İÇİN TEKNE ÜRETİYOR
Eskişehir Teksan Sanayi Sitesinde bulunan atölyesinde tamamen el işçiliği ile çeşitli boyutlarda kayıklar üreten Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu Halit Şahin, pek çok bölgeye turizm amacıyla tekne ve Sultan Kayıkları ihraç ediyor. Tekne ve kayıkların yapımında Selçuklu, Osmanlı, Frig gibi dönemlere ait tasfirleri kullanan Şahin, turistik bölgeye göre de motifler işliyor. Yakıt olarak da yenilenebilir enerjiyi kullanan Şahin, pek yakında yurt dışına da açılmanın planlarını yapıyor.
 

GÜNCENİN KARİKATÜRÜSOSYAL MEDYA
 

Finlandiya Ulusal Bilim Laboratuvarı için çalıştığını söyleyen kadın, zaman yolcusu olduğunu iddia ederek elindeki bitkinin 6000 yılına ait olduğunu ifade etti. Kadın, insanların dinozorlar ve nesli tükenen diğer canlıları gelecekte tekrar geri getireceğini ileri sürdü.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenigünce
Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce'de bugün

16:36 - 13 Ocak 2019
Yenigünce
Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

12:59 - 29 Aralık 2018
Yenigünce
Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

01:50 - 23 Aralık 2018
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti