Yenigünce 1 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

Yenigünce Yorum: 0 / 1 Aralık 2018 12:39
Yenigünce 1 ARALIK 2018
-A +A

DENETLENMEKTEN RAHATSIZ OLMAYIN!
Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Fethi Özkara, oda bünyesinde İşyeri Denetleme Danışmanlık Grubunun kurulduğunu belirterek meslektaşlarına seslendi. Özkara, “Denetlenmekten rahatsız olanlar olabilir. Ancak bu sizlerin lehine” dedi.
Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Fethi Özkara, odaları bünyesinde İşyeri Denetleme Danışmanlık Grubunun kurulduğunu söyledi. 20-30 kişiden oluşan grubun belirli günlerde kuaför ve berberlerde denetleme yaparak eksikliklerinin tamamlanmasında yardımcı olacaklarını kaydeden Özkara, “Grubun amacı resmi kurumların yapmış olduğu denetimlerde üyelerimizin mağdur olmaması ve cezai işleme maruz kalmamaları için kuruldu. Denetlenmek istemeyen, denetlenmekten rahatsız olacaklar olabilir. Ancak bu sizlerin lehine olacak” ifadelerini kullandı.

 

GÜNCENİN SÖZÜ
Ama artık gitmek geliyor içimden. Bir sabah masmavi bir bulutun peşinden, dönüşü olmayan yerlere. Ataol Behramoğlu
 

O AN!Aktiffelsefe Kültür Derneği, tarafından başlatılan "Yalnız Oyuncaklara Yeni Arkadaşlar" kampanyasıyla 44 bin çocuğun yüzü güldü.


BAŞARILAR DİLEDİ
Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Belediye–İş Sendikası’nın temsilcileri ile bir araya geldi. Türkiye Belediyeler ve Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (Belediye–İş) Eskişehir Şube Başkanı Ahmet Recep Moripek ve yönetimi Başkan Ataç’ı makamında ziyaret etti.
Şube Başkanlığı görevine yeni atandığını ifade eden Moripek, tanışmak üzere Başkan Ataç’ı ziyaret ettiklerini ifade etti. Konuklarına ziyaretlerinden ötürü teşekkürlerini belirten Başkan Ataç da Moripek ve beraberindekilere çalışmalarında başarı dileklerini iletti.

 

GÜNCENİN BEYANATI
Proje kapsamında yapılacak faaliyetlere ilişkin harcamalar, yüzde 75 oranında desteklenecek. Ayrıca faaliyetlere ilişkin desteğin aksamaması için tedbirler alındı. Tüm destek kalemleri Eskişehir Ticaret Odası ön finansmanıyla yapılacak, işletmelere ek maliyet getirilmeyecek.  ETO Başkanı Metin Güler

 


GÜNCENİN FENOMENİ
Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi, sokak hayvanlarının sıcak bir yuvaya kavuşmalarına öncülük ediyor. Merkez, 2018 yılının başından itibaren 751 köpek ve 368 kedi olmak üzere toplamda bin 119 hayvanı sahiplendirdi.EMEKLİLİĞE UĞURLANDI
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde 1979 yılından bu yana görev yapan ve geçtiğimiz günlerde Döner Sermaye İşletme Müdürü olarak emekli olan Kasım Kılıç için Hastane Başhekimliği tarafından emeklilik kutlaması düzenlendi.
Hastane Başhekimi Prof. Dr. Başar Sırmagül, kutlama yemeğinde yaptığı konuşmada 39 yıldır hastanede görev yapan Kasım Kılıç’a verdiği hizmetler için teşekkür ederken, yakınlarıyla birlikte huzurlu bir emeklilik yaşamı geçirmesi temennisinde bulundu.
Kasım Kılıç ise hastane yönetimi tarafından kendisine plaket ve hediye takdim edilmesinden sonra yaptığı konuşmada, çalıştığı süre boyunca birlikte görev yaptığı arkadaşlarına ve hastane yöneticilerine teşekkür ederken, hizmet bayrağını teslim ettiği gençlerin kurumu daha da ileri götüreceklerine inandığını dile getirdi.    

 

GÜNCENİN KARİKATÜRÜSOSYAL MEDYA
 

Nevada eyaletinde yaşayan Kevin Baugh adındaki ABD vatandaşı, satın alıp 1977 yılında kendi cumhuriyetini ilan ettiği Molosya adını verdiği 25 bin metrekarelik toprakta 'Devlet Başkanı' olarak yaşamını sürdürüyor.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenigünce
Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce 13 OCAK 2019

Yenigünce'de bugün

16:36 - 13 Ocak 2019
Yenigünce
Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce 29 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

12:59 - 29 Aralık 2018
Yenigünce
Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce 23 ARALIK 2018

Yenigünce'de bugün

01:50 - 23 Aralık 2018
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti