VATANDAŞLARA KIŞ UYARISI

Odunpazarı Kent Konseyi Afet Çalışma Grubu, kış mevsiminde oluşabilecek can ve mal kayıplarına karşı alınabilecek önlemler konusunda açıklama yaptı.

Gündem Yorum: 0 / 13 Ocak 2020 17:29
VATANDAŞLARA KIŞ UYARISI
-A +A

Odunpazarı Kent Konseyi binasında gerçekleşen toplantıda konuşan Afet Çalışma Grubu Başkanı Arif Necmi Türe, “Kış aylarını yaşadığımız bugünlerde soğuk, kar yapışı ve bunlarla bağlantılı olarak özellikle trafiğin yoğun olduğu sabah ve akşam saatlerinde görülen buzlanma, kentimizde trafikle ilgili sorunlar yaşatmaktadır. Bu sorunları en aza indirebilmek için toplu taşıma araçları kullanılmalı, araçların anayol, bulvar ve caddelere gelişi güzel park edilmemesi, yoğun kar yağışının olduğu durumlarda belediyelerin kar temizleme araçları ve iş makinelerinin çalışmalarına engel olacak şekilde park edilmemelidir” dedi.
Necmi Türe, gizli buzlanmaya da dikkat çekerek, “Araç sürüşünün güçleştiği kış aylarında köprü ve virajlarda gizli buzlanma olacağından hız kontörlü yapılması ve takip mesafesinin dikkatli yapılması gerekmektedir. Ayrıca karbonmonoksit gazı zehirlenmelerine karşı soba kullanan kent sakinleri, lodos ve fırtınalı havalarda yatmadan önce sobalarını mutlaka söndürmeli. Bacalar temiz tutulmalı, doğalgaz cihaz bakımları yaptırılmalı, baca bağlantıları kontrol edilmeli, özellikle havalandırma menfezleri kapatılmamalı, şüpheli durumlarda 187 numaralı doğalgaz acil durum hattı aranmalıdır” ifadelerini kullandı. MERT ERGENÇ

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti