TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAĞIZ

Tepebaşı Belediyesi ve Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi iş birliği ile hayata geçen Engelli Uygulama ve İstihdama Geçiş Atölyesinin açılışı dün gerçekleştirildi.

Gündem Yorum: 0 / 9 Ekim 2019 18:17
TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAĞIZ
-A +A

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi İş ve Ticaret Merkezi Çadır Alanı’nda gerçekleşen açılış törenine CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, EOSB Başkanı Nadir Küpeli, STK temsilcileri katıldı.
ALGIYI YIKTIK
Açılışta konuşan EOSB Başkanı Nadir Küpeli, “Bugün çok heyecanlıyız.Heyecanımızın iki nedeni var.Birisi sosyal sorumluluk projesi olması ve engelli vatandaşlarımızın istihdamında bizimde yer almanız.Diğeri ise kurumlar arası işbirliği çok zayıf olduğu Eskişehir gibi bir şehirde yaşadığımızdan dolayı Organize Sanayi Bölgesi ve Tepebaşı Belediyesi birlikte bu algıyı yıktığı bir proje oldu.Örnek olması bizim arzumuz.Merkezimizde 30 öğrenci kapasitemiz mevcut ihtiyaç olan kadar büyütülecek” dedi.
ÇALIŞMA AZMİ VAR
2009’da göreve geldiğinde iki küçük slogan ürettiğini belirten Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Engelliler için istihdam programları yapacağım demişti. Bunu hayata geçirdim. Geçtiğimiz Kasım ayında Sayın Nadir Küpeli ile sohbetimizde montaj atölyemizden bahsettim. OSB’de yapılması gerektiğini söylemiştim. İtiraz etmeden kabul ettiler.Bu geçen zamanda mekan ve çocuklar hazırlandı.  Neticede 1 ayda 70 bin adet üretim yapmışlar.Bunlara iş dayanmıyor, dehşet çalışma azimleri var. Devlet bunlar çalışamaz diyor.O beyler gelip de görsün nasıl çalıştıklarını. Biz sağlamlar bir araya gelsek yapamayız.Bu güzel çocuklarda çalışma azmi ve sabır var” dedi. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti