Türkiye sağlıktaki reformlarla örnek ülke

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Ofisi Direktör Yardımcısı Nedret Emiroğlu, "Türkiye'nin son 15 yılda sağlık alanındaki birçok reformunu diğer ülkelere örnek gösteriyoruz ve uygulamalarını takip ediyoruz. Temel sağlık hizmetlerini güçlendirdi. Aile hekimliği yapısıyla sağlık hizmetini herkesin ulaşabileceği hale getirdi." dedi.

Sağlık Yorum: 0 / 29 Ekim 2018 18:34
Türkiye sağlıktaki reformlarla örnek ülke
-A +A

Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) iş birliğinde, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) öncülüğünde "Kronik Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar" temasıyla düzenlenen 5. Türk Tıp Dünyası Kurultayı'na katılan Emiroğlu, Türkiye'deki sağlık sisteminin gelişimine yönelik, soruları yanıtladı.
Emiroğlu, Türkiye'de sağlık alanında yaşanan gelişmelere ilişkin "Türkiye'nin son 15 yılda sağlık alanındaki birçok reformunu diğer ülkelere örnek gösteriyoruz ve uygulamalarını takip ediyoruz. Temel sağlık hizmetlerini güçlendirdi. Aile hekimliği yapısıyla sağlık hizmetini herkesin ulaşabileceği hale getirdi. Paketleri hastalara ücretsiz sundu. Bunun yanı sıra hastanelerde ilerlemeler ve son teknolojilerin kullanılması." AA
Türkiye'nin DSÖ Avrupa Bölgesi'ne bağlı 53 ülkeden biri olduğunu hatırlatan Emiroğlu, Türkiye ile halk sağlığı ve tekli programların her alanında yakın iş birliği yaptıklarını belirterek, Türkiye'nin son 15 yıllık dönemde sağlık alanında çok ciddi reformlardan geçen bir ülke olduğunu vurguladı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti