Sosyal belediyecilik budur

Gündem Yorum: 0 / 14 Mart 2019 19:40
Sosyal belediyecilik budur
-A +A

Yukarı Söğütönü Belde Evi ve Deneyimli Kafe düzenlenen açılış töreniyle hizmete açıldı. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, 29 Belde Evinde günde 2 bin 500 kadının spor yaptığını söyleyerek, “Sosyal Belediyecilik budur” dedi.
Tepebaşı Belediyesi Yukarı Söğütönü Mahallesinde Belde Evi ve Deneyimli Kafe açılışını gerçekleştirdi. Mahallelinin büyük ilgi gösterdiği açılışta konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Bugüne kadar Tepebaşı Belediyesi tarafından hizmete açılan tesislerde verilen hizmetlere değindi. Ataç, “29 Belde Evinde günde 2 bin 500 kadınımız spor yapıyor. Türkiye’nin hiçbir yerinde inanın yoktur bu. Bu sizin merakınız ve buraları doldurmanızdan kaynaklanıyor. Onun için sizlere ayrıca teşekkür ediyorum. Deneyimli kafemizden istediğiniz zaman, nişan, kına, doğum günü, seminerler, toplantıları ücretsiz olarak yapabileceksiniz. Buradan Ağız Diş Sağlığı Merkezimize 31 çocuğumuz devam ediyormuş, buda çok önemli. O merkezimizi çok iyi kullanın. 4 senede 49 bin çocuğun ağzına bakılmış, tedavileri yapılmış ve kimse bir lira para ödememiş. Sosyal belediyecilik budur” diyerek Belde Evi ve Deneyimli Kafenin Yukarı Söğütönü’ne hayırlı olmasını diledi. 
ŞEHRİN DEĞERİNİ ARTIRIYOR
Türk kadının elinin her işe yakıştığını söyleyen CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, “Evlerinde zaten kendileri bir takım el işleri, çocuklarının çeyizleri, evlerinin ihtiyaçlarını yapıyorlar, örüyorlar, dikiyorlar. Ama Belde Evlerinin önemi bu becerileri öğrenmekten çok birbirleriyle temas etmelerinde. Belediye Başkanımız Ahmet Ataç’ta bu projeleri yıllardır Eskişehir’de hayata geçirerek, şehrimizin sadece ekonomik değil aynı zamanda sosyal açıdan da değerini artırıyor” ifadelerini kullandı.  
SATRANÇLA TANIŞIYORLAR
Belde Evlerinde verilen hizmetlerin vatandaşları mutlu ettiğini belirten CHP Milletvekili Utku Çakırözer, “Bir taraftan birlikte olmak, acısını, mutluluğunu paylaşmak. Bir taraftan da başka bir yerde belki de milyonlarca lira ödeyerek alabilecekleri eğitimleri ücretsiz bir şekilde almak ve birlikte paylaşmanın mutluluğunu yaşamak. Diğer yanda yavrularımız bu Belde Evlerinden faydalanıyorlar, burada ilk kez satrançla, bir müzik aletiyle tanışanlar, matematiği burada sevenler var” diyerek Belde Evlerinin önemine dikkat çekti. Konuşmaların ardından kurdele kesilerek Belde Evi hizmete açıldı. Ali Osman Görgen

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti