SEZARYEN CERRAHİ BİR MÜDAHALEDİR

Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “Normal Doğum Mucizesi” başlıklı konferans düzenlendi. Konferansta hamileler bilgilendirilirken İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge, hamileleri normal doğuma teşvik etmeye çalıştıklarını söyledi.

Sağlık Yorum: 0 / 4 Mart 2020 16:12
SEZARYEN CERRAHİ BİR MÜDAHALEDİR
-A +A

Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Gaffar Okkan Konferans salonunda gerçekleştirilen konferansa çok sayıda hamile kadın, doktorlar ve ilgililer katıldı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fatma Deniz Sayıner’in bilgilendirme yaptığı toplantıda sezaryenin riskleri hakkında bilgi verilirken hamileleri normal doğuma teşvik etmek amaçlandı.

Deniz Sayıner, sezaryenle doğumda dünya birincisi olduğumuzu ve bununla birlikte kadınların normal doğum yapma becerilerinin azaldığını ifade etti. Sayıner, sezaryen doğumun bir dönem zenginlik belirtisi olarak algılanmasının ve sezaryenle doğan bebeklerin daha zeki olduğu gibi sezaryeni özendiren çeşitli yanlış inanışların da sezaryen oranlarındaki artışta etkili olduğunu anlattı. Sezaryen bebeklerde birçok farklı komplikasyona rastlanabildiğini, hayata dezavantajlı başladıklarını belirten Prof. Dr. Sayıner, normal doğumla dünyaya gelen bebeklerin daha çok anne sütü alabildiğini ve daha dirençli olduğunu dile getirdi.

Haberin Galerisi
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
OTOGARA AKIN ETTİLER

OTOGARA AKIN ETTİLER

00:19 2 Haziran 2020
DENETİMLERE DEVAM

DENETİMLERE DEVAM

00:24 2 Haziran 2020
Gözyaşlarıyla anlattı

Gözyaşlarıyla anlattı

17:22 2 Haziran 2020

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti