SEÇİM GÜNLÜĞÜ 13 ŞUBAT

Seçim Günlüğü Yorum: 0 / 13 Şubat 2019 01:01
SEÇİM GÜNLÜĞÜ 13 ŞUBAT
-A +A

REFAH GÜNLERE KAVUŞACAĞIZ
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Eskişehirli esnaflar ile buluşarak hayırlı işler dilediği ziyaretlerine Tombakzade Caddesi’nde devam etti.
Eczacılardan tuhafiyecilere, terzilerden berberlere kadar pek çok esnafı ziyaret eden Başkan Ataç, yakın zamanda faaliyete geçen işletmelerin sahiplerine de temsili siftah parası takdim etti. Başkan Ataç ayrıca cadde üzerinde bulunan kahvehaneleri de ziyaret etti ve vatandaşlar ile çay içerek sohbet etti.
Başkan Ataç, “Esnaf ziyaretlerimize Tombakzade Caddesi’nde devam ettik. Temaslarımızdan anlıyoruz ki cep yakan fiyatlardan Eskişehirli esnaf kardeşlerimiz de memnun değil. Her sektörde ve hemen hemen her üründe yaşanan aşırı fiyat yükselişleri, vatandaşımız kadar onları da mutsuz ediyor ve olumsuz etkiliyor. Ekonomide yaşanan bu kötü gidişe karşı bir tepki var. Diliyorum ki yakın zamanda daha refah günlere kavuşuruz” dedi.


 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4 OYDAN BİRİNİ BİZ ALACAĞIZ
İYİ Parti Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İYİ Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Salih Karabacak ESGROUP’u ziyaret etti. ESGROUP Genel Koordinatörü Ali Baş’la yaptıkları görüşmede seçimi kazanacaklarını söyleyen Karabacak, yüzde 41 oy alacağı iddiasında bulundu. Mahalle baskısının dağılmaya başladığını belirten Karabacak, vatandaşların artık iktidar aleyhinde yüksek sesle konuşabildiğini aktardı.
Hükümetten mustarip AK Partililerin CHP’ye değil kendilerine yöneldiğini anlatan Karabacak, “CHP’de 4 oydan 1’inin bize geleceğini gözlemliyorduk. AK Parti’den de 4 oydan 1’i bize gelecek” diye konuştu. İlk seçim ofislerini Alanönü’nde açtıklarını ifade eden Karabacak, 71 Eveler, Emek bölgesine önem verdiklerini kaydederek, 2 seçim ofisi açmaya hazırlandıklarının bilgisin verdi. Karabacak, diğer adaylara göre bilinirlik konusunda sıkıntısı olduğunu fakat kısa sürede Odunpazarlıların kendisini tanıyacağını vurguladı.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

YAPAMAZSIN DEDİLER AMA BİZ YAPTIK
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nu (Türk-İş) ziyaret etti. Türk Metal İş Sendikası’nda gerçekleşen ziyarete Türk İş Eskişehir İl Temsilcisi ve Türk Metal İş Şube Başkan Orhan Demir ile Türk-İş’e bağlı sendikaların başkanları ve yöneticileri katıldı.
Başkan Kurt, “2014’de belediye seçiminden önce, ben belediye başkanı olursam Odunpazarı Belediyesi’nde sendikası kimse kalmayacak dedim. Yapamazsın dediler, yaptık. Şuanda Odunpazarı Belediyesi’nde çalışan sendikasız işçi yok. Sendikal örgütlenmeyi teşvik eden, sendikal örgütlenmeyi esas alan bir anlayıştan geldik” dedi.


 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SORUN DEĞİL ÇÖZÜM ÜRETECEĞİZ
AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Burhan Sakallı, Seyitgazi ziyaretinden ilçe halkına müjdeler vererek ayrıldı. Seyitgazi’de bir dizi ziyaret gerçekleştiren Sakallı, ilçedeki 51 mahalle muhtarı ile toplantı gerçekleştirdi. Burada konuşan Sakallı, “1 Nisan’dan sonra merkezi hükümetin, Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin ve ilçe belediyemizin imkan ve kaynaklarını kullanarak ilçelerimizin sorunlarını çözeceğiz” dedi.
Seyitgazi’nin en önemli sorunlarından birinin doğalgaz sorunu olduğunu söyleyen Sakallı, “Bugün buradan açıklıyorum. Yetiştirebilirsek 2019 yılı içerisinde, yetiştiremezsek en geç 2020 yılı içerisinde Seyitgazi’ye doğalgazı getireceğiz. Nasıl ki geciken adalet adalet değilse, geciken hizmet de hizmet değildir. Hemen, şimdi, acilen sorunları çözeceğiz. Belediye başkanlığı mazeret üretme kurumu değil, çözüm üreten bir makamdır. Ya söz verip yapacağız ya da yapamayacağımız sözleri asla vermeyeceğiz” diye konuştu. Sakallı, ayrıca hayvan pazarı sözü verdi.


 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KARACA AİLESİNE MİSAFİR OLDU
Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan, tarihi Odunpazarı bölgesinde ikamet eden Şenay Karaca’nın evini ziyaret etti. Komşularında katılımıyla kadınlarla sohbet edip, çocuklarla vakit geçiren Doğan, amansız hastalıkla mücadele eden evin dedesi Şenol Karaca’ya da Allah’tan şifa dileklerini iletti.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
YURT SÖZÜ
Cumhur İttifakı Çifteler Belediye Başkan adayı Kadir Bıyık seçim çalışmalarına devam ediyor. Vatandaşlarla bir araya gelen Kadir Bıyık, Çifteler İlçesine okumak için gelen öğrencilerin barınma ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için yurt yapılacağının sözünü verdi.
Gençlerin vakit geçirebileceği, spor faaliyetlerini gerçekleştirebileceği Sosyal Tesislerinin yapılacağını, İlçe de ücretsiz wife hizmetinin verilmesi, gençlere iş imkanlarının sağlanabilmesi konusundaki projelerinden bahsetti. 

 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
YENİ BAŞKANI TEBRİK ETTİ                
Beylikova Belediye Başkanı Özkan Alp, Beylikova İlçe Ziraat Odası tarafından düzenlenen olağan genel kurul toplantısına katıldı. Başkan Alp ''Ziraat Odası başkanlık görevini kazanan Nuri Altın ve yönetim kurulunu tebrik ediyor, kendilerine ve ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Seçim Günlüğü
SEÇİM GÜNLÜĞÜ 7 MART

SEÇİM GÜNLÜĞÜ 7 MART

17:31 - 14 Mart 2019
Seçim Günlüğü
SEÇİM GÜNLÜĞÜ 6 MART

SEÇİM GÜNLÜĞÜ 6 MART

14:57 - 14 Mart 2019
Seçim Günlüğü
SEÇİM GÜNLÜĞÜ 5 MART

SEÇİM GÜNLÜĞÜ 5 MART

22:19 - 8 Mart 2019
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
OTOGARA AKIN ETTİLER

OTOGARA AKIN ETTİLER

00:19 2 Haziran 2020
DENETİMLERE DEVAM

DENETİMLERE DEVAM

00:24 2 Haziran 2020
Gözyaşlarıyla anlattı

Gözyaşlarıyla anlattı

17:22 2 Haziran 2020

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti