SAYILARA GÜVEN YOK

Son günlerde vaka sayılarının artışa geçmesi herkesi tedirgin ederken, vatandaşların bir kısmı pandeminin ilk dönemlerinde açıklanan sayılara inandıklarını, fakat son dönemde gerçek sayıların gizlendiğini düşünüyor.

Gündem Yorum: 0 / 15 Eylül 2020 17:21
SAYILARA GÜVEN YOK
-A +A

Türkiye’de ilk Covid-19 vakası 11 Mart’ta görüldü. Alınan tedbirler ve sokağa çıkma kısıtlamaları ile verilen mücadele neticesinde vaka sayıları 900’lü rakamların altına düştü. Fakat yaz tatili ve kurban bayramı ile birlikte vaka sayılarında artış yaşandı. Tekrar bin yediyüzlü rakamların telafuz edilmesi vatandaşları korkuturken, bir kısım vatandaş da açıklanan sayılardan daha yüksek vaka sayılarının olduğunu düşünüyor. Eskişehirli vatandaşlar, pandeminin ilk dönemlerinde açıklanan vaka sayılarına inandıklarını fakat son süreçte açıklanan sayılara inanmadıklarını ifade ediyor.

TEVHİDE ÇORAK: 
Ben evde geçirdim pandemiyi genelde. Çok az dışarı çıktım. Rakamlara inanmıyorum. Çünkü kurallara uyulmuyor. Kendi kendimizi korumalıyız. Bakan Koca’ya teşekkür ediyorum. Ama şöyle çevreye baktığımda verilen verilere inanmıyorum. Bir güvensizlik var maalesef.


MUALLA ESER
Evdeyiz daha çok. Piknik, düğün, tatil yok bizde. Artış var vakalarda. Yetkililer hep uyarıyor insanları. Ama kurallara uymayan çok. Vaka sayıları artmış. Ben bakıyorum şöyle çevreme de vaka sayılarının daha fazla olması lazım. Bakın düğünler, eğlenceler, piknikler herkes kalabalıkta.


ABDULLAH AL
Herkesin ağzı açık. Televizyondan takip ediyoruz artış var vakalarda. Komşumuzun karantina durumu oldu. Sağlık kurumunu aramış. ‘Hangi birini karantinaya alalım’ demişler. Eskişehir’de çok varmış deniyor ama ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyoruz. Vaka sayıları daha yüksek bence.


NURSEL AL
Vaka sayıları yükseliyor bence. Hatta tam olarak söylenmiyor bence. Saklanılıyor yani. Çok tedirginiz. Çöp atmaya bile çıksam maske takıyorum. Korkuyorum. Ama gençler özellikle hiç uymuyor kurallara. Bu şekilde rahat olursa insanlar tabi vaka sayılar artar. Dikkatli olmalıyız.


Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti